Červen 2013

Angela Lansbury

14. června 2013 v 12:48
Angela Brigid Lansbury, CBE (* 16. října 1925, Londýn, Spojené království) je britská herečka a zpěvačka. Poprvé se objevila ve snímku Gaslight z roku 1944 v roli zlomyslné služebné, za jejíž ztvárnění byla nominována i na Cenu Akademie. Dále se objevila např. ve filmech The Manchurian Candidate (1962), Bedknobs and Broomsticks (1971) nebo Kráska a zvíře (1991).

V padesátých letech se dostala do newyorkského divadla Broadway Theatre, kde sklidila velký úspěch v muzikálech Gypsy, Mame a Sweeney Todd. Z jejích nejnovějších rolí je známé zejména ztvárnění spisovatelky Jessicy Fletcherové v americkém televizním seriálu To je vražda, napsala, ve kterém se objevovala v letech 1984-1996, či její role Madame Arcatiové z broadwayské hry Blithe Spirit.

Je nositelkou řady významných ocenění, celkem pětkrát získala Tony Awards a šestkrát Zlatý glóbus a jakožto nejlepší herečka ve vedlejší roli byla i třikrát nominována na Cenu Akademie a celkem osmnáctkrát na Cenu Emmy.zdrojTo je vražda napsala

14. června 2013 v 12:47

To je vražda, napsala (anglicky: Murder, She Wrote) je americký televizní seriál v němž hlavní roli spisovatelky a amatérské detektivky Jessicy Fletcherové ztvárnila britsko-americká herečka Angela Lansbury. Vysílal se v letech 1984 až 1996 na stanici CBS v celkem dvanácti sériích o 264 epizodách. Po jeho skončení byl následován čtyři televizními filmy a volným pokračováním v podobě seriálu The Law & Harry McGraw.

Seriál i hlavní herečka si za dvanáct let vysílání vysloužili řadu ocenění a nominací, včetně Zlatých glóbů či cen Emmy.Policie Hamburk

11. června 2013 v 11:10
Tým hamburských policistů se v práci rozhodně nenudí. Parťáci Melanie Hansenová s Nilsem Meermannem se zrovna zabývají případem malého chlapce Louise, který se kvůli bití bojí přijít domů s pololetním vysvědčením. To, že je doma týrán, zjistila náhodou Nilsova přítelkyně lékařka Anna. Z týrání syna je podezřelý jeho přísný otec Georg. Je to však opravdu tak, jak to vypadá?
Franzi Jungová je na místním oddělení nová. Její nadřízený Berger ji musí zpočátku uklidňovat, protože vztah s jejím parťákem, poněkud svérázným Bojem Thomfordem, není zrovna ideální. Zejména poté, co se Franzi bezelstně snaží smířit Bojeho s jeho otcem Hubertem. Boje se s ním vůbec nestýká a zrovna mu odmítne půjčit peníze, aby mohl pozvat na malou oslavu své přátele bezdomovce..
HerciPostavy
Sanna EnglundMelanie Hansen
Peer JägerMartin Berger
Fabian HarloffDr. Philipp Haase
Harald MaackJörn 'Wolle' Wollenberger
Rhea HarderFranziska 'Franzi' Jung
Gerit KlingDr. Jasmin Jonas
Frank VockrothBernd 'Boje' Thomforde
Thomas ScharffNils Meermann
Uwe FellensiekHenning Storm
Matthias Schloo Mattes Seeler
Marie-Lou SellemDr. Anna Jacobi
Markus KnüfkenKai Norden
Manuela WisbeckFrauke Prinz
Bruno F. ApitzHans Moor
Janette RauchClaudia Fischer