Květen 2013

Julie Lescautová

27. května 2013 v 13:01


Francúzsky kriminálny seriál Julie Lescautová, ktorý tohto roku oslávi už jedenásť rokov od začiatku nakrúcania, dôkladne narušil zaužívané tradície seriálovej tvorby z policajného prostredia jeho ústrednou hrdinkou je totiž žena šéfka jedného z parížskych policajných obvodov. Na dôvažok je krásna, príťažlivá, inteligentná a samostatná. Inak by totiž nemohla zvládnuť svoju náročnú úlohu na pracovisku i doma. Keďže je rozvedená, starostlivosť o výchovu oboch dcér je viac-menej na jej útlych ramenách.
Po nástupe na miesto komisárky v parížskom predmestskom obvode Clairiéres, osídlenom spolovice Francúzmi, spolovice prisťahovalcami, Julie musí dokázať nadriadeným, že zvládne akúkoľvek situáciu. Zladiť prácu s rodinou je skutočný zázrak! Hneď v pilotnej časti seriálu jej pridelili únos dieťaťa. Horšie to už ani nemôže byť, veď sa s dcérkami ešte ani nestihli presťahovať do nového domu.
Mnohým podriadeným sa spočiatku nepozdáva, že im má veliť žena. Kto to kedy videl! Julie Lescautová (VÉRONIQUE GENESTOVÁ) však nedôveru ostrieľaných policajtov prelomí, keď dokáže, že jej vždy ide o vysokú profesionálnu prácu, ale nechýba jej ani zmysel pre sociálnu spravodlivosť a humor. Inak by totiž nemohla zvládnuť ani svoje dcéry Sarah (JENNIFER LAURETOVÁ) a Babou (JOSÉPHINE SERREOVÁ), z ktorých najmä staršia Sarah pred spolužiakmi nerada priznáva, že mama je policajtka.
Deti nechápu, prečo sa ich rodičia rozišli, keď na každom kroku vidia, že sa stále majú veľmi radi. Skutočnou príčinou ich rozporov a rozchodu je predovšetkým to, že obaja stoja na opačnej strane barikády Julie je policajtka, bývalý manžel Paul (FRANÇOIS MARTHOURET) zase obhajca. Hoci Julie pôvodne vyštudovala právo, vstúpila do radov polície, pretože nechcela sedieť za stolom a prekladať papiere z jednej strany na druhú. Vždy chcela pracovať s ľuďmi, zaujímala sa o ich problémy, súčasne chcela slúžiť právu v dennodennom živote. Všetci jej podriadení či už ide o zatrpknutého rozvedeného Davida Kaplana (RENAUD MARX), černocha Mottu (ALEXIS DESSAUX), citlivého Leveila (JEAN-PAUL ROUVE) alebo mladú príťažlivú Zoru (SAMIA SASSIOVÁ) si ju vážia nielen pre profesionálne, ale aj vysoké ľudské a morálne kvality.
Francúzsky kriminálny seriál čerpal z dlhoročnej tradície psychologicky prepracovaných postáv tohto typu seriálov, ktorým nikdy nechýbalo úsilie o pravdivé zobrazenie spoločnosti so všetkými jej neduhmi a poukázanie na to, že mnohé zločiny vznikajú na základe sociálnej nerovnosti. zdroj

HERCIPOSTAVY
Véronique GenestJulie Lescaut
Jennifer Lauret Sarah
Mouss DioufJustin N'Guma
Alexis DesseauxMotta
Joséphine SerreBabou
Renaud MarxDavid Kaplan
Sophie ArturChristelle
Patrick RoccaDarzac
Samia SassiZora
Jean-Paul RouveLeveil
Nicolas ScellierRomain Verdon
Vincent NemethRivet
Jérôme AngerJean-Marie Trémois
Jean-Charles ChagachbanianRoland


Nia Peeples

22. května 2013 v 15:16

Nia Peeples
nar. 10.12.1961
Hollywood, Kalifornie, USA

Nia Peeples se narodila 10. prosince 1961 v Hollywoodu v Kalifornii. Její rodné jméno je Virenia Gwendolyn Peeples. Její rodina se přestěhovala do West Covina v Kalifornii, kde ona a její dvě sestry, Paula a Cynthia, vyrostly. Už v osmi letech začala vystupovat se svojí rodinou, která předváděla tance různých kultur, například polynéské, španělské a irské. Absolvovala West Covina High School jako premiantka. Byla člen představenstva pochodové kapely.

Po škole se spíše věnovala zpěvu než herectví, dokonce o víkendech vystupovala v Las Vegas. Její první role byla neslyšící dívka ve snímku A SINGLE LIGHT (1981). Objevila se také v seriálech FAME, VE ZNAMENÍ RŮŽE, WALKER TEXAS RANGER, nebo ve filmech POLIBKY A OBĚTI, ZÁMEK HRŮZY, či SAMA S CIZINCEM.

V roce 1984 byla vdaná za jihoamerickou hvězdu Guye Eckera, manželství dlouho nevydrželo, v roce 1986 se rozvedli. Poté se v roce 1989 vdala za zpěváka Howarda Hewetta, manželství opět nevydrželo a v roce 1993 se rozvedli. Má s ním syna Christophera (nar. 1990). V roce 1997 se znova vdala za Chartranda Laura, se kterým má dceru Siennu Noel (nar. 1998) , v roce 2004 se opět rozvedli. Ve volném čase se věnuje turistice, surfování, jízdě na kolečkových bruslích a lyžování. Je také aktivní v oblasti charity.


Sydney Cooke

22. května 2013 v 15:16


Věk 30 Let
Pohlaví Žena
Titul Ranger
Hraje Nia Peeples
Výskyt Walker, Texas Ranger

Krásná neohrožená Texaská Rangerka zamilovaná do svého kolegy. Ten samozřejmě cítí, že se chová jinak než kolegiálně a dává jí najevo i svoje city.

Ovšem nikdy se nedají úplně dohromady. Neustále se handrkují a posmívají se navzájem tomu druhému, ale když jde do tuhého dokážou si pomoct.Je velmi krásná a sebevědomá.V bojových uměních je velmi šikovná i pohyblivá.Zřejmě pracovala na protidrogovém oddělení.


Noble Willingham

22. května 2013 v 15:07


Noble Willingham

nar. 31.8.1931
Mineola, Texas, USA

zem. 17.1.2004
Palm Springs, Kalifornie, USA


Celým jménem Noble Willingham Henry jr. se narodil 31.8. 1931 a byl americký televizní a filmový herec. Objevil se ve více než třiceti celovečerních filmech.

Narodil se v městečku Mineola východně od Dallasu. Jeho otec byl železniční dělník a zemědělec. Studia ukončil v roce 1953 v Nord Texas State University. Měl magisterský titul z psychologie z Baylorovy University ve Waco v Texasu. Willingham byl ještě předtím, než začala jeho herecká kariéra, učitelem na jedné střední škole v Houstonu. Jeho první filmová role byla ve filmu MY SWEET CHARLIE. U nás byl ale nejznámější jako Texas ranger ve výslužbě v seriálu WALKER, TEXAS RANGER, kde hrál po boku Chucka Norrise. Za svůj život sehrál spoustu seriálových a filmových rolí například v úspěšných filmech PAPÍROVÝ MĚSÍC (1973), ČÍNSKÁ ČTVRŤ (1974), NORMA RAE (1979), BRUBAKER (1980), POSLEDNÍ SKAUT (1991), O MYŠÍCH A LIDECH (1992) nebo v komedii s Jimem Carreym ACE VENTURA : ZVÍŘECÍ DETEKTIV (1994).

V roce 2000 se začal angažovat v politice. Willingham měl dvě děti, dceru a syna. Dne 17. ledna 2004 pokojně zemřel ve spánku v Palm Sprinte ve věku 72 let. Je pohřben na národním hřbitově Riverside v Riverside v Kalifornii.C.D. Parker

22. května 2013 v 15:06
Věk 63 Let
Pohlaví Muž
Titul Texas Ranger
Hraje Noble Willingham
Výskyt Walker, Texas Ranger

C.d. Parker- starý ranger na odpočinku, provozovatel vyhlášené restaurace a Walkerův blízký přítel. Kdysi sloužil u policie a byl jedním z nejlepších strážců zákona (také je mu uděleno čestné vyznamenání). Poté co byl vážně postřelen, byl poslán na předčasnou penzi, přesto však Walkerovi a Trivettovi pomáhá, co mu síly stačí. Někdy působí jako bručoun, nicméně je velmi starostlivý. Má také vysoce konzervativní názory, na které je velmi hrdý. Jeho povaha je přímá a čestná, je to tvrdý chlap, nebojící se žádného nebezpečí. Miluje vaření a rybaření.

C.D. vyhraje cestu kolem světa a v posledních sériích Walkera se již neobjevuje. Poté nečekaně zemře na infarkt, jak se však později ukáže, šlo o promyšlenou vraždu (usmrtila ho otrávená šipka, jenž ho zasáhla do krku). Walker vyráží na svůj poslední případ-pomstít přítelovu smrt... .


Sheree J. Wilson

22. května 2013 v 14:59


Sheree J. Wilson
nar. 12.12.1958
Rochester, Minnesota, USA


Sheree Julienne Wilson se narodila v Rochesteru ve státě Minnesota, kde vyrůstala na famrě, dokud se její rodina nepřestěhovala do Colorada, když jí bylo osm let. Navštěvovala univerzitu v Coloradu a kariéru začínala jako modelka v Denveru a v New Yorku. Její kariéra začala v Denveru, kdy pracovala na přípravě módní přehlídky a jeden z fotografů, který se domníval, že jde o modelku, ji představil agentovi newyorské modelingové agentury, který ji nabídl spolupráci. Sheree přesídlila na Manhattan a během 18 měsíců se objevila ve více než třiceti reklamních kampaních pro Clairol, Sea Breeze a Maybelline a objevila se také v časopisech jako Glamour nebo Redbook. Po třech letech působení v oblasti modelingu se přestěhovala do Los Angeles.

V letech 1984 - 1985 přišly první filmové role: Sheree si zahrála v černé komedii Sama Raimiho CRIMEWAVE a následně si zahrála v letní romantické komedii FRATERNITY VACATION, kde ztvárnila intelektuálsky založenou krásku, která se stává objektem milostné touhy Tima Robbinse. Největší úspěchy ale zaznamenala v letech 1986 - 1991 v seriálu Dallas, kde hrála v pěti sériích April Stevensovou, chytrou a bohatou ženu, která byla úhlavní nepřítelkyní J.R. Ewinga a později manželkou jeho bratra Bobbyho (Patrick Duffy). Sheree pak musela seriál opustit kvůli svému těhotenství, a tak postava Apríl byla zastřelena během líbánek v Paříži. Další výrazná seriálová role přišla v 90. letech v seriálu WALKER, TEXAS RANGER, kde Sheree ztvárnila nekompromisní státní zástupkyni Alex Cahillovou. Vedle účinkování v tomto seriálu se objevila také po boku Scotta Glenna v mysteriózním thrilleru PAST TENSE a nejnověji v hlavní roli katastrofického thrilleru ĎÁBLŮV DÉŠŤ z roku 2007.

Pokud jde o její soukromý život, v březnu 1996 se jejím manželem stal Paul DeRobbio. Mají spolu dva syny: Lukea a Nicolase. V současné době jsou ale již rozvedeni a Sheree žije v současnosti v Los Angeles.Alex Cahill

22. května 2013 v 14:56


Věk 31 Let
Pohlaví Žena
Titul Státní zástupce
Hraje Sheree J. Wilson
Výskyt Walker, Texas Ranger


Alex je státní zástupkyní. Z počátku se z Walkrem vůbec nemuseli, ale čím víc spolu začali úracovat, tak se stali velmi dobrými přáteli, a v pozdějších epizodách jde i vidět jak se do sebe zamilovali. Nakonec se i vzali.
Alex je velkmi tvrdohlavá a jde tvrdě za svým. Má i velmi laskavé srdce a pro přátele udělá cokoliv.


Clarence Gilyard Jr.

22. května 2013 v 14:47

Clarence Darnell Gilyard Jr. (* 24. prosince 1955, Moses Lake) je americký herec a v současně době vysokoškolský profesor, někdy uváděn pod fiktivním jménem Clarence A. Gilyard.

Kariéra
Do podvědomí diváků se poprvé dostal v letech 1989 až 1993, kdy hrál roli McMasterse v televizním seriálu Matlock. Od roku 1993 vystupoval jako parťák Texase Rangera James Trivette v kriminálním seriálu Walker, Texas Ranger, kde setrval dvanáct sezón. V roce 2005 účinkoval v TV filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění, který navazoval na seriál.

Jeho asi nejznámější rolí se stal Theo, teroristický počítačový expert v akčním filmu Smrtonosná past (1988). Roku 1986 hrál menší roli pilota "Sundown" v Top Gun a vojáka v Karate Kid 2.

Životopis
Narodil se v chudé rodině v Moses Lake důstojníkovi amerického letectva Clarenci Gilyardovi st.[1] Jeho rodina byla původně z New Orleans. Vyrůstal na letecké základně na Havaji, v Texasu a Floridě. V roce 1990 se stal katolíkem.

Později se s rodinou přestěhoval do San Bernardina, kde navštěvoval střední školu Eisenhower High School. Byl vynikajícím studentem a roku 1974 ji úspěšně absolvoval. Jeden rok strávil jako kadet v Americké letecké akademii.

Clarence má pět sourozenců. Mladší bratr vystudoval roku 1985 Americkou leteckou akademii. Další bratr, Milton, trpí mírnou vývojovou poruchou a bydlí v domě s pečovatelskou službou.

Zatímco žil s rodiči v jejich novém domě během svých studií na střední škole, stal se Clarence posedlý ženami a občas bral i drogy. Z tohoto důvodu ho rodiče přinutili, aby se odstěhoval. Přestěhoval se s kamarádem na Long Beach v Kalifornii. Zde navštěvoval California State University, obor herectví. Mezitím co studoval, přivydělával si jako číšník v restauraci. Univerzitu úspěšně absolvoval a získal bakalářský titul.

Jeho první prací se stal obchod s oblečením, kde pracoval společně se spolubydlícím. Brzy na to byl Clarence povýšen na managera. I když byl úspěšný, práci opustil a živil se prodejem průmyslových chemikálií. Přiznal, že v tomto odvětví nikterak nevynikal.

Roku 2003 se vrátil zpět na vysokou školu, kde získal magisterský titul. V současné době je docentem na Vysoké škole výtvarných umění v Las Vegas.

Clarence je jednou rozvedený a má čtyři děti. Podruhé se oženil s Elenou roku 2001.James Trivette

22. května 2013 v 14:41


Věk 34 Let
Pohlaví Muž
Titul Ranger
Hraje Clarence Gilyard Jr.
Výskyt Walker, Texas Ranger


"Jimmy" James Trivette je Cordellův nejlepší přítel a vynikající ranger, který na rozdíl od Cordella dobře rozumí informačním technologiím. Kdysi byl také skvělým fotbalistou.
Vyrůstal v Baltimoru, kde byly boje a řežby na denním pořádku. A musel si zvolit-buď gang, nebo cesta zákona. A Jimmy si vybral zákon. Je možná dokonce přirozenější a spontánnější, než Walker, má dosti uličnický kukuč.
V boji je mrštný a jeho pěst málokdy mine cíle. Miluje jídlo, ale nejí maso. Taky má rád dobrý auta luxusně se obléká.


Chuck Norris

22. května 2013 v 14:33

Chuck Norris, vlastním jménem Carlos Ray Norris Jr.
Narozen: 10. března 1940, Ryan, Oklahoma, USA
Je tvůrcem vlastního bojového umění Chun Kuk Do
Je členem evangelikální církve; vyslovil se pro používání Bible a společné modlitby ve školách. Je stoupencem biblického kreacionalismu.
Je odpůrcem potratů, na kteréžto téma napsal několik článků a esejí. Několikráte kritizoval propotratová stanoviska Baracka Obamy, v kampani v roce 2008 s odkazem na ně podpořil senátora McCaina. V roce 2010 vyzval k podepisování Manhattanské deklarace.

Fakta o Chucku Norrisovi
Stal se námětem stovek krátkých vtipů na téma jeho smyšlené dokonalosti. Tyto anekdoty, tzv. "Fakta o Chucku Norrisovi" (anglicky Chuck Norris facts), jsou ve skutečnosti satirickými faktoidy. Vtipy, které sám Chuck Norris označil za své nejoblíbenější, jsou tyto:
Jedině Chuck Norris zazpívá duet sám.
Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda, že neplakal. Nikdy.
Chuck Norris se soudí s NBC, tvrdí, že Zákon a Pořádek jsou registrovaná jména jeho pravé a levé nohy.
Když jde bubák spát, každou noc se podívá do skříně, jestli tam není Chuck Norris.
Na poslední stránce Guinnessovy knihy světových rekordů je malým písmem uvedeno, že všechny rekordy drží Chuck Norris a zde uvedení lidé jsou prostě ti, co se mu nejvíce přiblížili.
Když Chuck Norris vyřizuje své daně, pošle jen čistý formulář a přiloží jen svou fotku, kde je přikrčený a připravený k útoku. Chuck Norris ještě nikdy nemusel platit daně.
Chuck Norris nestlouká máslo. Kopne krávu kopem s otočkou a dostane máslo přímo.
Chuck Norris za války sestřelil německé bojové letadlo tak, že na něj namířil prst a řekl: "Bang!"
Místo toho, aby přišel na svět jako normální dítě, Chuck Norris si prokopal cestu z matčiny dělohy.
V baseballu není žádný doping. Jen hráči, na které Chuck Norris dýchl.
Když Chuck Norris dělá kliky, nezvedá sebe ze země, ale zatlačuje Zemi dolů.

Zajímavosti
V říjnu roku 2010 natáčel v Praze vánoční reklamní spoty pro satelitní televizi společnosti T-Mobile.
2. prosince 2010 byl jmenován čestným Texas Rangerem texaským guvernérem Rickem Perrym

Filmografie
Cesta draka
Masakr v San Franciscu
Bourák
Bruce Lee, the Legend
Hra smrti
Delta Force
Krvavé diamanty
a mnoho dalších