Březen 2013

Postavy

31. března 2013 v 22:46
Aaron

Věk: 20 Let
Pohlaví: Muž
Druh: Člověk
Titul: Člen elitní čtyřky oblasti Sinnoh

Aaron je člen elitní čtyřky a jeho hlavní pokémon je Drapion, kterého dostal, když začínal. Aaron je z rodiny Rofferů, jenž byla velmi chudou rodinou, která pochází z Číny.

Dědeček legendou
Aaron nerad jezdil k dědovi na prázdniny, protože ho to tam nebavilo a neměl žádnou babičku, takže byl sám s dědou Jednou, když bylo Aaronovi 5 let, jel k dědovi a zjístil, že děda byl legendární trenér pokémonů, Aarona to zaskočilo a myslel si, že děda je jen bláznivý stařík a tak si slíbil, že bude trenér pokémonů.

Splněný sen
Aaronovi se to podařilo. Stal se trenérem a dokonce se dostal do elitní čtyřky, ale jeho dobrodružství neskončilo.
..
Ash Ketchum

Věk: 10 let, narozen 29. února 1988
Pohlaví: Muž
Druh: Člověk

Ash Ketchum - hlavní hrdina z Pokémonů, v Česku se vyslovuje [eš kečm].
Japonsky v originále se mu říká "Satoshi" サトシ [satoši]
Německy se řekne taktéž "Ash Ketchum" [eš kečm]
Francouzsky "Sacha Ketchum"
Korejsky "Han Jiu" 한지우

Je malým, desetiletým chlapcem a úplně hlavní trenérskou postavou z celého Pokémonu, která vznikla ještě na samém začátku z úplně těch prvních počátků Pokémonů v historii Anime první generace. Pochází z míst "Oblázkového města", anglicky v původním názvu "Pallet Town", kde se narodil.

Ashovým hlavním cílem v životě vždy bylo a rovněž je, jak již je i uvedeno v úplně prvním díle seriálu, dle jeho přání se stát tak největším světovým mistrem Pokémonů. Začal tak svou první cestu "trenéra Pokémonů" ve věku zhruba deseti let, kdy byl ještě malý, tvrdohlavý, nafoukaný i nezkušený, s vlastním úsilím a snahou začít tak zcela nový "pokémonní dobrodružství" ve svým osobním životě.

Seznam Ashových Pokemonů:
Pikachu, Caterpie -> Metapod -> Buterfree (opuštěn), Pidgeotto -> Pidgeot (opuštěn), Bulbasaur,Charmander -> Charmeleon ->Charizard (tréning), Squirtle (tréning), Krabby Kingler, Primeape (tréning), Muk, Tauros 30x, Snorlax, Lapras (opuštěn), Hanuter (nechycen), Raticate (vyměněn), Heracross, Totodile, Bayleef, Quilava, Noctowl, Aipom (vyměněn), Beedrill (dána pryč), Larvitar (nechycen), Gible, Corphish, Torkoal, Glalie, Swellow, Buizel, Gliscor, Infernape, Torterra, Staraptor, Oshawott, Tepig, Snivy, Swadloon, Roggenrola, Palpitoad, Scraggy, Tranquill.....
.
.
Barry
Věk: 10 Let
Pohlaví: Muž
Druh: Člověk
Titul: Trenér pokémonů
Barry, japonsky Jun je 10 letý trenér Pokémonů z městečka Twinleaf. Je to soupeř Ashe Ketchuma v oblasti Sinnoh. Má blonďaté vlasy, oranžové oči, kolem krku zelenou šálu a nosí oranžovo bílé oblečení.
Obdvuje trenéra pokémonů Paula ikdyž mají oba odlišnou osobnost a jiné tréninkové metody. Je to velmi energetický mladý trenér, který je silný protivník, ale občas dělá chyby.
.
.
Bertha
Věk: 40 Let
Pohlaví: Žena
Druh: Člověk
Titul: Členka elitní čtyřky v oblasti Sinnoh
Je členkou elitní čtyřky. Chová zemní typy pokémonů, proto je dobré proti ní použít zemní nebo vodní typ pokémona V seriálu se poprvé objevila v díle "Setkání elity". Společně s Lucianem a policistkou Jenny se objevila také v "Setkání s přítelem z minulosti". A také v dílu "tajemství Elity", kde se Ash, Down a Brock, pokoušeli nalézt Rolandova ztraceného pokémona-Magby.

.
.
Brock Boulder
Věk 14 let zhruba
Pohlaví Muž
Druh Člověk
Titul Neuspěšný balič žen, Mistr Stadionu, Chovatel
Brock Boulder je Trenérem Pokémonského Stadionu v Cínovém městě. Jeho snem je stát se nejlepším chovatelem Pokémonů a jeho dalším snem zbalit nějaké překrásné děvče. Odkdy se setkal s Ashem a Misty, tak se rozhodl, že půjde s nimi. Brock, Ash a Misty se staly nerozlúčiteľnou partou.

Když přišli do nějakého města, tak se Brock vždy zamiloval do nějaké krásné dívky. Misty se to však nelíbilo a stále ho za ucho zatáhla pryč.
Brock je však nejvíce zamilovaný do Policistky Jenny a Sestřičky Joy. Když Ash a Misty potrebují pomoc tak Brock jim velmi rád pomůže.
Brock je i výborným kuchařem, chovatelem, uklízečkou a švadlenou.
.
.

CilanVěk 13 Let, odhadem
Pohlaví Muž
Druh Člověk


Cilan je trenér stadionu města Striaton. Spolu se svými bratry (Chili a Cress) je trenér městského stadionu a majitel restaurace. Na jejich stadionu jste si mohl vybrat s ktreým ze základních typů budete bojovat.
Na svých cestách je v roli kuchaře a velice dobře vaří. Má s sebou také příbory a tác. Jeho sen je stát se dobrým tzv. "pokemon Connoissur" který rozpoznává vztah mezi pokemonem a jeho trenérem. Jeho pokemon je Pansage a poté co se vydal na cestu tak chytil také Dwebbla a Stunfiska.

.
.
Cynthia

Věk 20 Let+-
Pohlaví Žena
Druh Člověk
Titul Šampiónka Sinnohské ligy

Cynthia je šampiónkou ligy oblasti Sinnoh. Nezaměřuje se na specifický typ pokemonů. Velice se zajímá o starobylé legendy Sinnoh a o její vznik.


.
.
Dawn

Věk 10 let
Pohlaví Žena
Druh Člověk
Titul Koordninátorka

Dawn - japonsky v originále ヒカリ "Hikari", je veselé, kladné a hlavně milé povahy.
Základní popis
Je dcerou své matky jménem "Johanna" a také začáteční pokémonní koordinátorkou. Má zhruba věk: 10 let. Po setkání s Ashtonem Ketchumem a Brockem Boulderem, se rozhodla dál jít jejich společnou cestou, za účelem poznávat nové dobrodružství a hlavně získávat hodně nových zkušeností, které Brock a Ash rozhodně už mají a plně jí v tom podporují.

.
.
Iris

Věk 13 Let, odhadem
Pohlaví Žena
Druh Člověk
Titul Trenérka dračích pokémonů

Iris je dívka, je to společnice na cestách Ashe Ketchuma a Cilana v oblasti Unova. Hned v druhém díle seriálu "Best Wishes" se s Ashem seznámila a protože jí byl sympatický, vydala se s ním na cestu. Nedlouho potom se k nim přidal také Cilan, milý trenér stadionu, který se rozhodl opustit své dva bratry, kteří byly spolutrenéři stadionu a vydal se s nimi na cestu.

.
.
James

Věk 20 let +-
Pohlaví Muž
Druh Člověk
Titul Padouch

James je jeden z padouchů a z určitého týmu "Rakeťáků". Do jeho týmu patří jak Jessie tak i pokémon Meothw. Tým Rakeťáků pracuje pro svého šéfa, který rád loví pokémony, a proto se Rakeťáci snaží ulovit různé pokémony.
Nejčastěji se setkávájí s Ashovým týmem a snaží se ulovit jejich pokémony a to hlavně Pikachu. Jessie a Meothw si nedají pokoj s chytáním pokémonů, ale James je slabší povahy a občas, když se něco pokémonům stane, tak je jich Jamesovi i líto. Rakeťákům se né vždy plán ulovit pokémona podaří, a tak to zkoušejí znovu a znovu.
.
.
Jessie

Věk 20 let +-
Pohlaví Žena
Druh Člověk
Titul Padouch

Jessie je "rakeťák" spolu s Meowthem (Mňauem) a s Jamesem. Jessie, James a Meowth pracují pro jednoho pána(jejich šéfa), který chce, aby chytili Pikachu a ostatní pokémony, aby mu sloužili. Ale Ash, Misty a Brock (a Dón v novějších dílech) chtějí rakeťáky zastavit. Rakeťáci jsou však nepoučitelní a asi nikdy se nevzdají, protože jejich šéf jim dá peníze, zlato a všechno, co si zamanou výměnou za Pikachu nebo jiného pokémona, ale vždy jim to překazí Ash, Misty, Brock a Dón (rakeťáci jim říkají prckové) se svými pokémony.
Meowth vždy vymyslí nějaké přístroje, aby pokémony chytili, ale nikdy jim ty plány nevychází (např. vymysleli stroj, aby chytili Pikachu, ale Pikachu se z toho dostal) Takové přístroje vymýšlí pořád a občas Meowthovi pomůžou i Jessie a James.
.
.
Misty Waterflower

Věk 12 let na počátku série
Pohlaví Žena
Druh Člověk
Titul Trenérka vodních pokémonů

Když Misty jede na svém kole a omylem jí srazí Ash, rozhodne se kněmu přidat z důvodu, že bude chtít po něm nové kolo, které jí nechtěně rozbil. Někdy Misty se svojí prudkou povahou pusobí příliš arogantně, ale i přesto je to milá holka. Když dojde na souboje, vždy si povolá na pomoc vodní pokémony, se kterími dobře spolupracuje. Skoro pokaždé, když vidí Brocka jak se snaží udělat dojem na každou ženu, je to právě ona, co ho vždy zachraňuje před zklamáním, a proto ho vždy odtáhne pryč. Jak tak plyne čas Misty si na nové přátelé dobře zvykne a vypěstuje si krásný vztah s Ashem. Zdá se, že mu tu nehodu s jejím kolem přece jen možná odpustí.

.
.
Policistka Jenny

Věk Neznámý
Pohlaví Žena
Druh Človek
Titul Důstojnice,Policistka

Jenny je šikovná,inteligentná a milá Policistka. Někdy více pracuje než mluví. Brock je tajně do ní zamilovaný. Jenny není pouze jedna je jejich více protože, Jenny má mnoho sester nebo sestřenic. Ty se nesetkávají protože každá z nich se nachází v jiném městě a každá z nich má jiného Pokémona.

.
.
Samuel Oak

Věk 50 let
Pohlaví Muž
Druh Človek
Titul Profesor, Pokémoní bádatel a vědec

Profesor Samuel Oak je dědou Garyho Oaka.
Je i Pokémoní bádatel a vědec, který hledá, zkoumá Pokémonů. Profesora je obvykle vidět buď s vážným nebo spokojeným pohledem .

.
.
Sestřička Joy

Věk Neznámý
Pohlaví Žena
Druh Človek
Titul Pokémoní Sestřička

Joy je sestřička, která pracuje v Pokémonském Středisku (Kde léčí a uzdravují Pokémoni).
Její nejčastějším Pokémonem jehož používá i jako pomocníka je Chansey.
Brock je do ní velmi zamilovaný.
Sestřička Joy není jediná osoba, protože jako Policistka Jenny i ona má mnoho stejných sester nebo sestřenic a každá z nich se nachází v jiném městě. Jisté je to, že každá z nich má Pokémona Chansey.

.
.
zpět

Co je to Pokédex

29. března 2013 v 17:43
Pokédex je nezbytný nástroj trenérů ve světě Pokémonů. Poskytuje informace o všech Pokémonech na světě, kteří jsou obsaženi v databázi.
Další funkce Pokédexu je, že je odolný proti většině nárazů, vodě, ohni nebo elektřině. Pokédex je něco jako trenérův občanský průkaz. Obsahuje identifikační údaje o trenérovi, který ho právě nosí.
Pokédex má informace obsahující pouze pár bitů. V některých událostech dává trenérovi stanoviště nebo činnosti tohoto pokémona ve volné přírodě, jindy udává také útržky informací o historii.
V dnešní době došlo k rozdělení Pokédexů na Národní a různé regionální Pokédexy.

KANTO POKÉDEX (první generace)
Je to první verze Pokédexu. Číslo modelu je HANDY505. Tento Pokédex měl k dispozici prvních 151 Pokémonů především se zaměřením na domácí region Kanto. Jsou zde uvedena pořadová čísla Pokémonů a pak zaznamenané údaje o výšce, váze, množství, hluku a hnízdiště. Nicméně ve hrách Red a Blue může být v Cerulean cave (Blankytná jeskyně) při rybolovu uveden prostor jako "neznámý".

V anime je tento model Pokédexu obsluhován programem s názvem Dexter stejně jako u většiny modelů Pokédexu. Když dostala Misty Togepi, profesor Oak aktualizoval tento model s novým softwarem, který zahrnoval údaje o hrstce Johto Pokémonů. Při změně tohoto softwaru se změnil i jeho hlas.

Číslování v této generaci je stejné jako v Národním Pokédexu, ale pouze ze seznamu 151 Pokémonů.

Identifikace trenéra
Jsem Dexter, Pokédex naprogramovaný profesorem Oakem pro budoucího trenéra Pokémonů Ashe Ketchuma z Oblázkového města. Mým úkolem je poskytovat Ashovi informace a rady ohledně Pokémonů a jejich výcviku. V případě ztráty nemohu být nahrazen.

JOHTO POKÉDEX (druhá generace)
Pokédex druhé generace, model HANDY808 měl mnoho vylepšení. Byly zde údaje již o 251 druzích Pokémonů. Je zde také vylepšení Unown Dex, který lze odemknout tím, že trenér chytí tři různé formy Unowna. Dále je zde možnost hledat konkrétního pokémona podle typu. Údaje byly rozšířeny o stopu pokémona (pokud má nohy). Také design tohoto Pokédexu je podobný Game Boy Nintendo, GameBoy Pocket a Game Boy Color. Číslování pokémonů se také změnilo.


HOENN POKÉDEX
Je to třetí Pokédex zaznamenávající údaje o 202 původních druzích do regionu Hoenn. Upgrade nazvaný Národní Pokédex byl odemčen, jestliže obchod s Kanto byl podán v Ruby a Sapphire nebo v Emerald po poražení Elitní čtyřky, což by umožnilo 386 druhů, které mají být zaznamenány. Pokémon mohl být zařazen také podle hmotnosti a velikosti. Hledání bylo rozšířeno o první písmena stejná jako je barva Pokémona. Nejzajímavější byla však velikost Pokémonů, která byla srovnávána s trenérem. Takhle si trenér mohl představit, kolikrát je Pokémon vyšší nebo nižší než trenér. V anime má tento Pokédex zabudovaný program Dextette místo Dexter a má ženský hlas.

KANTO POKÉDEX (třetí generace)
Čtvrtý Pokédex, model HANDY909, zaznamenává údaje o 151 původních druzích pro region Kanto. Upgrade nazvaný National Dex byl odemčen, pokud byl trenér schopen porazit Elitní čtyřku a navíc chytil nad 60 Pokémonů, který by umožnil zaznamenávat všech 386 druhů Pokémonů. Kromě vylepšení v Hoennské verzi byli Pokémoni uspořádáni podle kategorií míst, které byly podobně uvedeny na společných stránkách podle typu, např. Jynx a Mr. Mime a Pokémoni, kteří jsou podle vývoje zobrazeny vedle sebe, jako je Onix a Steelix, jenž se objevil až v pozdější generaci. Mezi místa výskytu Pokémonů byly zařazeny i Vířivé ostrovy (Sevii Island).

SINNOH POKÉDEX
Je to pátý Pokédex, model HANDY910is, který jako samozřejmost může zaznamenávat údaje o prvních 151 Pokémonech ze Sinnoh s Národním Dexem jako vylepšení umožňujících rozšíření na 493 Pokémonů. Toto vylepšení poskytuje všem hráčům her Diamond a Pearl.

V anime a manze se zdá, že barva krytu Pokédexu může být pokaždé jiná a může se přizpůsobit. Dawn má růžovou barvu Pokédexu, Ash a Platinum mají barvu červenou a Diamond modrou. Pearl má Pokédex oranžový a Paul tmavě modrý. Tento typ Pokédexu má ženský hlas.

Jeho vzhled je podobný jako u Nintendo DS a to může mít i dotykový displej. Umístění tlačítek a další prvky naznačují, že je založena na jeho druhé verzi, Nintendo DS Lite.

Tento Pokédex má některé zvláštní funkce. Dokáže skenovat Poké ball a usoudit, jaký je v něm Pokémon a jaké útoky ovládá.

PLATINUM
Pokédex šesté generace může samozřejmě zaznamenávat údaje o 210 Pokémonech, většinou původem ze Sinnoh s upgradem na National Dex, který umožňuje sbírat informace o všech 493 Pokémonech. Tento Pokédex je k dispozici pro hráče hry Platinum. Tento Pokédex funguje stejně jako ve hrách Diamond a Pearl.

JOHTO DEX (čtvrtá generace)
Pokédex sedmé generace se přestrojil do stejných kolejí jako Pokédex 4 při příležitosti k návratu do regionu. I když je podobný jako u původního Johto Pokédexu druhé generace, je zde samozřejmě mnoho nových funkcí, jako je např. dotykový displej a oddělené umístění Pokémonů. Tento Pokédex je připraven ve dvou jiných stylech. Pro může je připraven s modrou barvou a pro ženy s růžovou.

UNOVA POKÉDEX (pátá generace)
V páté generaci je Pokédex podobný jako v té předchozí. Jeho hlavní rysy jsou: výchozí údaje, mapa a hlas. Pokud hráč získá Pokémona z jiné země, může být jeho jméno převedeno do rodného jazyka. Mapa ukazuje Pokémony, kde se objevují v odpoledních hodinách, ve dne a v noci. Pokédex již umí také rozeznat i v jakém ročním období se Pokémon objeví častěji. Tento Pokédex dokáže zaznamenat až 649 Pokémonů.
Seriálové řady

28. března 2013 v 17:38
Indigová liga

Anglický název: Indigo League

Velké Pokémonní dobrodružství začíná! Desetiletý chlapec Ash Ketchum z Oblázkového města si vybírá svého prvního Pokémona a vydává se na velkou Pokémonní cestu, která naprosto změní jeho život. Má za úkol získat osm odznaků od různých trenérů Pokémonů v různých městech a pak se bude moct zúčastnit Pokémonové ligy v Indigové nížině a vyhrát ji. Tím by se přiblížil o krůček blíže ke splnění svého snu, stát se Pokémonním mistrem všech dob...
..
Pomerančová liga

Anglický název: Orange League

Ash si po svém neúspěchu (no, jak se to vezme) v Indigové lize potřebuje odpočinout a vyráží na jih, na Pomerančové souostroví, získávat další odznaky. Tentokrát ho na jeho cestě doprovází Misty a nový kamarád Tracey. Porazí Ash Pomerančového šampiona Drakea a získá tak Pomerančový pohár?
..
Johtovy cesty

Anglický název: Johto Journeys

Ash zvítězil na Pomerančových ostrovech a porazil tamějšího šampiona. Teď je na čase pokračovat ve splnění svého snu, stát se Pokémoním mistrem. Cesta za odhalením tajemství záhadného GS Ballu zavede Ashe, Misty a Brocka do kontinentu zvaného Johto. A samozřejmě, v Johto mají svou Pokémonní ligu a osm stadionů. Tak proč by se Ash nezúčastnil?
..
Šampionát Johtové ligy

Anglický název: Johto League Championship

Ash už získal tři Johtové odznaky a má zálusk na další. Cestou začíná chytat nové a nové Pokémony a také odhalovat tajemství legendárního Pokémona Ho-oha. Když zrovna nezápasí, potkává plno nových přátel a Pokémonů... Misty a Brock ho stále doprovázejí a všichni tři si opravdu užívají života. Ale Stříbrná konference, to je název místní ligy, se blíží každým dnem...
..
Hledání Mistra

Anglický název: Master Quest

Ash se konečně přehoupnul přes polovinu Johta a před začátkem Stříbrné konference má před sebou další velkou výzvu - zúčastnit se Vířivého turnaje na Vířivých ostrovech, jen s vodními Pokémony, a zvítězit. Ale je tu ještě Misty... Ať už vyhraje kdokoliv, je jisté, že do zahájení Johtové ligy už není daleko... A Ash musí získat další tři odznaky. Držme mu palce.
..
Pokračujem'

Anglický název: Advanced

Ash má za sebou i Johtovou ligu a teď se sám, bez přátel i bez Pokémonů, kromě svého Pikachu, vydává do neznámého nového světa, který se jmenuje Hoenn. Zde právě začíná svou kariéru Pokémonní trenérky mladá slečna May. Po několika epizodách se přidávají i Ashův starý kamarád Brock a Mayin bratr Max. Skupinka je kompletní a zbrusu nové dobrodružství může začít!
..
Pokračujem': Výzva

Anglický název: Advanced Challenge

Cesta Hoennem pokračuje přesně podle plánů - Ash má již tři odznaky, May ribbon z Pokémonních contestů, Brock spokojeně vaří a zamilovává se do dívek a Max potkává nové a nové Pokémony. Prostě idylka. Jenže po čase kamarádi zjistí, že zde jsou dva týmy, které jsou daleko horší než Rakeťáci - tým Aqua a tým Magma. Kdo jsou a co chtějí?
..
Pokračujem': Finální zápas

Anglický název: Advanced Battle

Ash musí získat poslední dva odznaky Hoennské ligy a pak vzhůru na turnaj do EverGrande! Jenže skupinka má úkolů víc, třeba získat další Mayiny ribbony a zajistit jí tak účast na Grand Festivalu, nebo odhalit tajemství starodávných Pokémonů, po kterých pasou teamy Magma a Aqua... Velká Hoennská liga se blíží a Grand Festival také. Jak dopadnou Ash a May? Splní se jim jejich sny? A to není všechno. Když Hoennská liga i Grand Festival skončí, naše skupinka pokračuje dál! Ash se vrací do míst, kde to pro něj všechno začalo - do Kanta. Čeká ho tu totiž nová výzva, Battle Frontier.
..
Park zápasů

Anglický název: Battle Frontier

Po skončení Hoennského šampionátu čeká Ashe nový úkol - dostal seznam šesti míst, na kterých se nacházejí speciální stadiony. Když porazí každého ze šesti trenérů na těchto místech, dostane přesné určení sedmé a hlavní lokace - tzv. Pyramidy Zápasů. Tam se postaví sedmému a hlavnímu soupeři, Brandonovi. Dokáže Ash získat všech sedm zlatých symbolů a porazit Battle Frontier? Na svou další cestu se vydává i koordinátorka May a její mladší bratr Max. Nesmí zde chybět ani Brock, který se stále snaží získat srdce nějaké dívky, což se mu konečně možná i povede...
..
Diamond a Pearl

Anglický název: Diamond a Pearl

Cestovali spolu tak dlouho; nyní však nastal čas se konečně rozloučit. May a Maxi... sbohem. Ash vyhrál v Battle Frontieru, odmítl možnost stát se frontier brainem a místo toho se raději jen s Pikachu a Aipomem vydal do zbrusu nového světa, kde na něj čekají noví pokémoni a nová dobrodružství... Na jeho cestě se k němu vrátí starý známý Brock a taky nová dívka z bohaté rodiny, Dawn, která touží stát se tak dobrou koordinátorkou jako její matka. Jenže k tomu je třeba vyhrát několik soutěží... Sinnoh čeká!
..
Speciály

Anglický název: Chronicles

Speciální epizody jsou několikerého druhu. První jsou vánoční Pikachu speciály, další jsou dlouhé epizody jako Raikou: Legenda Hromu nebo Mewtwo se vrací a třetí jsou tzv. hoso, či Pokémon Chronicles, prostě epizody, které ukazují, co dělají staré postavy jako Tracey, Misty, Richie, profesor Oak a spol., zatímco Ash je v Hoennu.
..
Bojová dimenze

Anglický název: DP - Battle dimension

Ash opět po boku Brocka a Dawn se vydávají do nového dobrodružství. Dawn se chce opět stát nejlepší koordinátorkou v celém pokémonním světě a Ash chce zvítězit na všech stadionech v Sinnohu. V této sérii se mu to ale nepovede a bude pokračovat novou sérií s názvem Galaktický zápas!
..
Galaktické zápasy

Anglický název: DP - Galactic Battle

Toto je dvanáctá série Pokémonních příběhů, která pokračuje započatou sérii Diamant a Perla s hlavními hrdiny Ashem, Dawn, Pikachu a Brockem, kteří pokračují už známým Sinnohem.
..
Vítězové ligy oblasti Sinnoh

Anglický název: DP - Sinnoh League Victors

Vyvrcholení série Diamant a Perla zakončuje Ash s jeho přátely na stadioně o titul mistra. Jak dopadne na šampionátu? Dokáže porazit i schopnější trenéry jak je on? A budou se účastnit také Rakeťáci? No uvidíme...
..
Černý a bílý

Anglický název: Best Wishes - Black & White

Je to první série nové ságy s pokémony páté generace. Ash se zde seznámí s novými přátely a pokračuje za titulem mistra po kontinentu zvaném Unova.
..
Opačné osudy

Další série pokračuje novými výzvami. Ash se setká s trenéry stadionů, které se pokusí, s podporou Iris a Cilana, porazit. Cilan se ukáže být znalcem nejen Pokémonů, ale i Podzemní dráhy. Iris doprovází naše Hrdiny společně se svým Axew a Ash se snaží stát Mistrem Pokémonů.
..
zpět


Pokémon informace

28. března 2013 v 17:15

Žánr: Anime
Vznik: 1996
Autor: Satoshi Tajiri, Nintendo
Pokémon je seriál/y vysílaný už přes 15 let a k tomu jsou ještě filmy Pokémon. Seriály, stejně jako filmy se zaměřují na pokémony a jejich trenéry jako je Ash Ketchum. Pokémoni nejsou zvířata. Jsou to vyjímečně chytré bytosti, skoro každý je podobný nějakému zvířeti. Dosud je již kolem 1000 pokémonů, ale výmýšlí se pořád další.
Hlavní postavy světa Pokémon jsou Ash, Brock a Misty (později Dawn, May, ale i Iris). Jsou to mladí majitelé pokémonů, kteří mají dobrý osud. Ne, že by se jim zrovna vše dařilo, ale každá věc do které se zapojí vždy nakonec dobře skončí. Ashův oblíbený a první začáteční Pokémon je Pikachu.
Jejich úhlavními nepřáteli jsou Rakeťáci, kteří se snaží dostat jejich pokémony a oslovují je "prcci". Jejich pokémon Meowth, který rozumí lidské i pokémonské řeči, vždy vymyslí nějaký plán, jak získat jejich pokémony. Plán se samozřejmě nikdy nezdaří a rakeťáci mizí ze scény.
Seriál pokémon se vysílá už přes čtrnáct let a je hlavně mezi dětmi stále velmi oblíbený. Byl už na mnoha televizních stanicích.
Genesect

27. března 2013 v 16:34
Genesect
Genesect - japonsky v originále "Genosect", je hmyzí/ocelový typ Pokémona (známý také jako "robotické UFO").

Popis postavy
Genesect má fialově zbarvené tělo, kovovým tvarem a vlastnostmi připomínajícími jako UFO, nebo robota. Na hlavě má dvě velké červené oči a malý bílý z částic složený ústa, nebo otvor. Tělo má podobné jako Scizor, ale spíše tvaru robotického. Tělo má jinak poměrně silný, jako fotonový výbuch. Na jeho zádech je neobvyklým způsobem přidaná zvláštní část jeho bizarních modifikací, nebo také pohledem připomínající jako dělo, taktéž nazvané jako "Týmová plazma", originálně "Team Plasma".

Základní vlastnosti
Genesect se nachází v regionu Unova, má číslo 649 v Pokédexu, číslo 155 v Unova Pokédexu. Jeho evoluce zůstává stejně, má ale zajímavý vývoj, kdy zůstavá název postavy stejný, ovšem s výjimkou vývojů jeho zbraní, které mají 5 různých zbarvení a každá z nich je jinak použitelná. Pokémon měří okolo 1,5m a váží asi 82,5kg, pohlaví zde není žádné.

Podrobné vlastnosti
Jeho upravená "Týmová plazma" je navíc vybavená silným dělem, kterým může sestřelit všechno kolem sebe. Je to jediný druh, který se umí naučit tento pohybový "Techno výbuch", který umí měnit jeho typ výbuchu, v závislosti na směru a pohybu paprsku, vrhu či podobně. Je posledním Pokémonem, který se nachází v mezinárodním Pokédexu. Je založen na obrovském hmyzu "Paleozoicera", který žil asi 300 miliónů let, tak starý asi jako švábi. Jeho ocelové rysy při pohledu na jeho robotický zjev jsou podobně odkázány jako na cizí roboty z tvorby Science Fiction, a to převážně už kvůli jeho schopnostem "týmové plazmy". Jeho název vznikl kombinací slov "genu" a "insect", což znamená česky "hmyzí genetika".

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony
Je odolný nejvíc proti jedovatým a travním, ale také proti pokémonovým duchům, ledovým, hmyzím, psychickým, hmyzím, temným, ocelovým typům, ovšem zase má slabost nejvíce na ohnivé typy.

Útoky které se umí naučit
Genesect umí například tyto útoky: rychlý útok, kovový dráp, magnetovou bombu, kovový zvuk, signální paprsek, tříbarevný útok, dělovou energii, hyper paprsek, magnetový vzestup a podobně.


Meloetta

27. března 2013 v 16:32
Meloetta
Melloetta je legendární pokémon normálního typu, avšak dokáže přepínat mezi různými formami při kterých se jí změní podoba a typ (normální, psychický/normální/bojový).
V Japonsku se jmenuje taky "Meleoetta".
V národním PokéDexu má číslo 648, v Unova PokéDexu 154.
Nosí přezdívku "Melody Pokémon" což v překladu znamená "Melodický Pokémon".
Je to taneční a zpívající Pokémon, díky ní vzniklo spustu písní a skladatelé ve světe Pokémonů ji za to velmi obdivují.

Meloetta má nevýhodu proti Psychickým, Bojovým a Létajícím typům Pokémonů, naopak je silnější proti Hmyzím, Temným a Kamenným typům.

Meloetta se dokáže naučit například tyto útoky: Rychlý útok (Quick Attack), Hyper Hlas (Hyper Voice), Psychický paprsek (Psybeam), Zpívání (Sing) a další.


Keldeo

27. března 2013 v 16:28
Keldeo
Keldeo - japonsky v originále "Kerudio", je vodní/bojový typ Pokémona (známý také jako "poník").

Popis postavy
Keldeo je poník, převážně z velkou, lehoučkou hřívou, má dlouhé, tmavomodré, vyvýšené-stejné rysy jako u obočí, dále jeden bílý, obranný roh, do tvaru mírně křivočarého. Zadní část jeho hlavy stejně jako jeho krk, má světle modré a bílé tečkované zbarvení se špičatými okraji nacházející se v jeho nižší části. Tělo má krémově (béžovo) barevný s modrými kopyty. Poslední částí je jeho modro bílý tečkovaně nadzvedlý a lehoučký ocas, který je v porovnání taktéž jako ozdobný pero na čepici.

Základní vlastnosti
Keldeo se nachází v regionu Unova, má číslo 647 v Pokédexu, číslo 153 v Unova Pokédexu. Jeho evoluce dál nepokračuje, vůbec se nevyvíjí, a nemá žádný předchozí vývoj. Pokémon měří okolo 1,4m a váží asi 48,5kg, pohlaví zde není žádné.

Podrobné vlastnosti
Tento převážně vodní Pokémon se vyskytuje často na krásných pobřežích, má podobnou vlastnost jako Suicune, může křížit vodu s jeho vodou, která se vyskytuje i v jeho kopytech, dále se umí vcelku rychle pohybovat, má překvapivě dobré skoky, a to díky svým zdravým kopytům.
Původně byl založený na kombinaci legendy vodního skřítka, jako nadpřirozený vodní kůň, se jevil někdy i jako ztracený poník a jednorožec. Jeho jméno je odvozeno z názvu "Kelda", což znamená v překladu jaro.

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony
Je odolný proti ohnivým, vodním, ledovým, hmyzím, kamenným, temným, ocelovým typům, ovšem zase má slabost na elektrické, travní, létající, psychické typy.

Útoky které se umí naučit
Keldeo umí například tyto útoky: šilhavý útok, dvojitý kop, bublinkový paprsek, akvamarínový ocas, tančící meče, rychlou stráž, odplatu, blízký útok a podobně.


Kyurem

27. března 2013 v 16:24
Kyurem
Je dračí (dragon) a ledový (ice) typ Pokémona


Kyurem v ostatních jazycích - jak se vyslovuje ve světě
Japonsky v originále se mu říká taktéž "Kyurem" キュレム
Německy se řekne "Kyurem"
Francouzsky "Kyurem"
Korejsky "Kyurem" 큐레무


Jeho evoluce není zde žádná, nemá žádný vývoj
1. Bez evoluce, tento druh Pokémona se vůbec nevyvíjí.

Základní vlastnosti
Původní výskyt Kyurem se původně nachází v regionu Unova.
Výška Měří okolo 3 metrů
Váží asi 325,0 kilogramů
Pohlaví nemá žádné, ani mluvnický rod.


Popis postavy
Má hlavní základní barvu šedou a modrou. Jako dvounohý Pokémon jej tvoří jako základ zdánlivě drakonický vzhled, či dračí vzhled. Hlavu má s výjimkou modré barvy, včetně čenichu, ovšem jeho oči jsou žluté po celé ploše. Zdá se jakoby měl na hlavě světle modré parohy, a na vrchní lebce žlutý hřeben. Jeho tvář se podobá nepatrně Giratině, hlavně při pohledu na jeho čelisti. Následuje jeho delší krk šedě zbarvený, to celé pak se upíná na jeho obrovském tělu. Na těle má dvě kratší hubenější ruce, na konci s dvojitým drápem, obě ruce jsou stejně společně spojené s jeho modrými, zvláště tvarovanými křídly, které slouží nejen k létání, ale také k uskladnění studeného vzduchu, kde na konci z každých křídel vyčnívají dvě špice ledovýho charakteru. Jeho nohy jsou poněkud štíhlé, ne tak jako u Reshirama, nebo Zekroma, kteří je mají silnějšího charakteru. Následuje ještě jeho ocas, který má v zakončení tři rampouchovité modré špičky, kdy jako trio, jeho ocas tak připomíná nějaký druh zařízení pohonu, založený na neznámé formě.


Podrobné vlastnosti
Kyurem může skladovat silný, studený vzduch ve svých křídlech a ocasu, taktéž sloužící jako jeho dýchací část, postupem času se tak jeho vzduch zmrazi. Může tak rozpoutat několik vánic a krupobití, nebo zmrazit částečně své okolí při svém letu. Kvůli staré legendě, mohou být předpoklady, že Kyurem může být nepřátelský k Pokémonům a k lidem.

Místo výskytu kde ho můžeme objevit
Je to převážně mimozemský Pokémon, tak či onak, jeden se nachází v obrovské rozsedlině v Unova regionu, poté co zřejmě spadl z meteoru.


Základní útoky které se umí naučit
Level 01 Ledový vítr, anglicky Icy Wind, Typ: ledový/speciální, PP: 15, Síla: 55.
Level 01 Dračí hněv, anglicky Dragon Rage, Typ: dračí/speciální, PP: 10, Síla: 0.
Level 08 Uvěznění, anglicky Imprison, Typ: psychický/status, PP: 10, Síla: 0.
Level 15 Starověkou sílu, anglicky Ancient Power, Typ: kamenný/speciální, PP: 5, Síla: 60.
Level 22 Ledový paprsek, anglicky Ice Beam, Typ: ledový/speciální, PP: 10, Síla: 95.
Level 29 Dračí dech, anglicky Dragon Breath, Typ: dračí/speciální, PP: 20, Síla: 60.
Level 36 Strhnutí, anglicky Slash, Typ: normální/fyzický, PP: 20, Síla: 70.
Level 43 Děsivý pohled, anglicky Scary Face, Typ: normální/status, PP: 10, Síla: 0.
Level 50 Zmrazení, anglicky Glaciate, Typ: ledový/speciální, PP: 10, Síla: 65.
Level 57 Dračí puls, anglicky Dragon Pulse, Typ: dračí/speciální, PP: 10, Síla: 90.
Level 64 Uvěznění, anglicky Imprison, Typ: psychický/status, PP: 10, Síla: 0.
Level 71 Úsilí, anglicky Endeavor, Typ: normální/fyzický, PP: 5, Síla: 0.
Level 78 Sněhovou bouři, anglicky Blizzard, Typ: ledový/speciální, PP: 5, Síla: 120.
Level 85 Zděsení, anglicky Outrage, Typ: dračí/fyzický, PP: 10, Síla: 120.
Level 92 Nadzvukový útok, anglicky Hyper Voice, Typ: normální/speciální, PP: 10, Síla: 90.Landorus

27. března 2013 v 16:17
Landorus
Landorus je Pokémon zemního typu. Je to legendární Pokémon z ostrova Milos který také chrání. Poprvé se objevil v epizodě hněv legendárních Pokémonů (část první a část druhá). Podle legendy se jednou rozhněvali dva legendární pokémoni Tornadus a Thundurus jejich boj ničil celý ostrov proto obyvatelé ostrova Milos povolali Landoruse, který jejich hněv uklidnil a zároveň dal ostrovu Milos mnoho léčivých bylinek a od té doby je ostrov Milos známým dodavatelem léčivých bylinek do celého světě.