Prosinec 2012

Zero no Tsukaima

18. prosince 2012 v 21:12 Zero no Tsukaima
Hlavní postava Louise (lujza) je kouzelnice školou povinná . Zní to hezky, ale výsledky jsou EXPLOSIVNÍ . Jelikož každé kouzlo, které Louisa vytvoří, končí s cílovým efektem, rovnající se značnému výbuchu . Při jedné zkoušce si tamní žáci mají vykouzlit svého magického sluhu... Někdo si vykouzlí papouška, někdo ohnivého salamandra, někdo podivného velkého krtka, ale nebyla by to Louisa, kdyby její kouzlo nezkončilo výbuchem. Po tom, co si sedne prach a kouř se ukáže, že se Louise podařilo přičarovat chlapce (ovšem z našeho současného světa). Jelikož je zkouška neopakovatelná, musí si Louisa Saita (přičarovaného chlapce) ponechat a on ji musí sloužit. Těžko bych řekl, kdo je šokovaný víc... Asi Saito, ten nemá ani šajn, kde je .
Co mne tak ohromně zaujalo na této anime, je moc kawaii kresba s ,,přímo diamantovýma" očima. Opravdu to stojí za to! Humoru tu je míň než v takovém Green Green, ale i tak je ho dost pro všechny. Louisa nepovažuje Saita za sobě rovného, takže chudák Saito třeba musí ležet na zemi na seně - místo na posteli, má jíst z misky na zemi a ne u stolu s ostatníma a tak podobně. Navíc po něm Louisa pernamentně chce, aby ji pral spodní prádlo.... O Saita má zájem postupně čim dál víc dívek. Od prvního dne se zalíbí jedné služce, brzy se přidá i tamní královna krásy Kirche (s bujným poprsím), ale kdo se nechce navenek projevit je zajisté Louisa.
Nevím přesně proč, ale když si Louisa vykouzlila Saita, tak mu měla dát pusu (asi, aby si ho nějak označila či co) a na to se Saitovi objevilo na ruce nějaké znamení, které se pokaždé rozsvítí, když se Saito dotkne nějaké zbraně či stroje a Saito je najednou obdařen uměním a vědomosti, sloužíci k ovládání dotyšné věci. Prostě ..... sáhne na meč - z ruky má Las Vegas a umí se bít .
Tak a to ostatní si už omrkněte sami.

Zombie Loan

18. prosince 2012 v 21:10 Zombie Loan
Originální název: Zombie-Loan
Název ve znacích: ZOMBIE-LOAN ゾンビローン
Rok vydání: 2007
Typ: TV série
Počet epizod: 11
Žánry: Akční, Fantasy, Horor, Lovci lidí, Podle mangy, Podsvětí


Michiru má zvláštní nadání - vidí tmavé kruhy okolo krku lidí, které dávají najevo kdy zemřou. Když ale "uvidí" smrt svých rodičů, potlačí své síly. Ty se ale po nějaké době vrátí, když spatří kruhy okolo krku dvou chlapců ve škole. Ti dva jsou zombie pracující pro tajnou organizaci Zombie loan. Potřebují aby jim Michiru pomohla najít další zombie. Ta nejdříve nesouhlasí ale ve sledu nastalých událostí se zdá, že přeci jen bude muset udělat oč ji žádají.

Yu yu Hakusho

18. prosince 2012 v 21:06 Yu yu Hakusho
Originální název: Yuu Yuu Hakusho
Název ve znacích: 幽☆遊☆白書
Název anglicky: Yu Yu Hakusho: Ghost Files
Název česky/slovensky: Yu Yu Hakusho - Velká zkouška
Rok vydání: 1992 - 1995
Typ: TV série
Počet epizod: 112
Žánry: Akční, Bojová umění, Démoni, Fantasy, Podle mangy, Shounen, Supersíla


Yusuke Urameshi je flákač, povaleč a největší ranař z okolí. Jednou si to takhle kráčí po ulici, když si všimne malého chlapečka nebezpečně se blížícího pod kola rychle jedoucího auta. Pohotově se vrhne pod kola a odhodí ho pryč. Žel bohu při tom sám natáhne brka a brzy se vznáší okolo jako duch. Naštěstí je mu nabídnut post detektiva světa duchů a s tím i návrat mezi živé, kde na něj čeká první případ.

Yamato Nadeshiko Schichi Henge

18. prosince 2012 v 21:00 Yamato Nadeshiko Schichi Henge
Byla jednou jedna dívka, ani hezká, ani ošklivá, prostě taková normální… A nejhezčí týpek ze školy se vsadil, že z ní udělá superkočku. A tak se i stalo, slečna se jako mávnutím proutku změnila z Popelky v kouzelnou princeznu a princ v podobě největšího playboye školy se do ní zamiloval. A žili šťastně až do smrti.
Co? No tak moment! To je jiný příběh, tady to nepůjde tak snadno!
Nakahara Sunako byla už od malička tak trochu jiná, měla ráda všechno, co velká část dívčí populace považuje za odporné. Ale to přece není důvod k tomu, co se jí stalo… Když vyznala své city svému školnímu idol, odbyl ji se slovy "Nesnáším ošklivé holky." Se Sunako to hrozně otřáslo, uzavřela se ještě víc do sebe a přestala o sebe pečovat. To se nelíbilo její tetě, dámě z vysoké společnosti, proto nabídla svým čtyřem nájemníkům, že když z ní udělají prvotřídní lady, nebudou muset platit nájem. Kdo by to nebral, navíc když jim pohrozila, že jim nájem zdvojnásobí, když se to nepovede. Chlapci si říkali, to bude snadné, pakárna… Hm, ti byli ale naivní (muhahahaa), nikdy totiž Sunako neviděli…
A tak Sunako přijela… A s ní Hiroshi-kun, Josephine a Akira-kun, její nejlepší přátelé-anatomické modely. Je těžké udělat dámu z někoho, kdo téměř nevychází ze svého hororově vybaveného pokoje, vysílá tak temnou auru, že vše kolem něj vadne a dostává mohutné nosebleedy kdykoliv, když vidí zářící kreaturu (rozuměj hezkého člověka). Co z této situace plyne? Spousta, ale opravdu spousta komických situací. Dům, ve kterém teď už všech 5 nájemníků bydlí je věčně v obležení fanynek, ve škole je to to samé a kluci skoro ani nemohou jít nakoupit. No uznejte, že s tímhle materiálem a v tomhle prostředí se prostě pracovat nedá…

Vampire Knight

18. prosince 2012 v 20:54 Vampire Knight
Originální název: Vampire Knight
Název ve znacích: ヴァンパイア騎士
Rok vydání: 2008
Typ: TV série
Počet epizod: 13
Žánry: Bishounen, Pocity úzkosti, Romantika, Shoujo, Upíři


Akademie Cross není jen tak obyčejná. Střídají se zde Denní a Noční třídy, ovšem Noční třída je plná záhad. Všichni její žáci jsou potomky upírů. To ale nikdo jiný kromě prefektů Yuuki a Kiryuu a ředitele Crosse neví, takže se stávají chloubou pro Denní třídu, která je jejich krásou přímo posedlá. Úkolem prefektů je právě chránit identitu této Noční třídy, aby nevyšlo najevo, že upíři i v dnešním světě existují. Ale přesto je okolo všeho mnoho záhad…

Tora Dora!

14. prosince 2012 v 15:07 Tora Dora!
Originální název: Toradora!
Název ve znacích: とらドラ!
Název anglicky: Toradora!
Rok vydání: 2008 - 2009
Typ: TV série
Počet epizod: 25
Žánry: Dospívání, Groteska, Komedie, Milostný mnohoúhelník, Podle novely, Romantika, Školní život, Vyšší střední škola

Ryuuji Takasu je postrachom školy proti svojej vôli. Boja sa ho nielen spolužiaci, ale dokonca aj učitelia za čo môže vzhľad, ktorý má po svojom zosnulom otcovi. Kamenná tvár a vražedný pohľad, ktoré ostatným naháňajú hrôzu, mu bránia nájsť si nielen nových priateľov, ale dokonca aj dievča. Ryuuji sa však nevzdáva. Spolu so svojim jediným priateľom, Yusaku Kitamurom, chce všetkým dokázať, že je pravým opakom. Navyše má plán, ako získať srdce svojej tajnej lásky, spolužiačky Minori Kushiedy. To však ešte netuší, že mu v škole skríži cestu skutočný delikvent menom Taiga Aisaka, inak známy ako "Malý tiger".
Dievča, ktoré si z neho urobí poskoka pre svoj vlastný "kuriózny" plán…

Tsubasa Chronicle

14. prosince 2012 v 15:02 Tsubase Chronicle
Originální název: Tsubasa Chronicle
Název ve znacích: ツバサ・クロニクル
Název anglicky: Tsubasa: RESERVoir CHRoNiCLE
Rok vydání: 2005
Typ: TV série
Počet epizod: 26
Žánry: Akční, Bishounen, Boj s meči, Bojová umění, Dobrodružné, Fantasy, Paralelní vesmír, Shounen


Za sedmero horami, řekami a pouštmy bylo jedno království a v něm žila princezna Sakura. Jednoho dne ztratila všechny své vzpomínky v podobě pírek, která se roletěla do různých dimezni. Tož princeznin přítel Shaoran nelenil a vydal se je hledat aby jí zachránil život. Hned na začátku své cesty jak tomu tak býva nabral nějaké společníky, kteří ho budou na jeho cestě chtě nechtě doprovazet. Pomoci se Shaoran dočká i od jedné čarodějky, ale za to, že mu pomůže při záchraně princezny Sakury příjde princezna o všechny vzpomínky na něho, takže i když Shaoran princeznu zachrání, nebude si na něho pamatovat... co mělo být řečeno, bylo řečeno, takže se můžeme vydat na dobrodružnou cestu s hlavními hrdiny....

Trinity Blood

14. prosince 2012 v 14:56 Trinity Blood
Originální název: Trinity Blood
Název ve znacích: トリニティ・ブラッド
Rok vydání: 2005
Typ: TV série
Počet epizod: 24
Žánry: Postapokalyptické, Sci-fi, Seinen, Spiknutí, Supersíla, Upíř


Na vrcholu potravního řetězce stáli stovky let upíři, neměli žádné přirozené nepřátele, jednoho dne zbytky lidí přistoupí k riskantnímu kroku. Vytvoří nový druh upíra, druh nadřazenější, silnější a mocnější. Druh, který se živí upíří krví.


Trigun

14. prosince 2012 v 14:47 Trigun
Originální název: Trigun
Název ve znacích: トライガン
Název anglicky: Trigun
Název česky/slovensky: Trigun
Rok vydání: 1998
Typ: TV série
Počet epizod: 26
Žánry: Akční, Groteska, Humanoid, Pocity úzkosti, Přestřelky, Sci-fi, Shounen, Tragédie, Zákon a pořádek


Vash the Stampede, Člověk-Tajfun, ničitel měst a postrach pojišťoven. Vash nejenom děsí, ale i láká, neboť kdo by nechtěl odměnu 60 miliard DoubleDollarů? Inu, třebas taková urostlá Milly a její šéfová Meryl nechtějí. Vashe hledají z jiného důvodu. Jakožto oddané zaměstnankyně Bernardelliho pojišťovny ho touží přemluvit, aby už tolik neničil, jinak přijde pojišťovna na buben. Vyzbrojeny informací, že Vash je chlapík v červeném plášti, jdou po jeho stopách v podobě zdemolovaných měst. A když ho konečně dostihnou, nevěří vlastním očím. Tenhle moula, který si ani neumí nabít svůj kolt, který nedokáže ublížit ani mouše a bezchybně zvládne přinejlepším spořádat krabici koblih, má být Tajfun? Těžko… Ale kdo tedy může za ta zničená města a proč je na Vashe vypsána taková šílená odměna? Vydáme-li se na cestu s tímto netradičním poslem Míru a Lásky, tak snad časem odpovědi skryté v jeho minulosti odhalíme. Love and Peace! Rabu endo Píso!

Shikabane Hime: Aka

12. prosince 2012 v 21:01 Shikabane Hime: Aka
Originální název: Shikabane Hime: Aka
Název ve znacích: 屍姫 赫
Název anglicky: Corpse Princess: Light
Rok vydání: 2008
Typ: TV série
Počet epizod: 13
Žánry: Akční, Démoni, Přestřelky, Shounen


Pro změnu trošku krvavější záležitost - vzpomínáte na Zombie LOAN? Tak v tomto případě půjde o něco podobného. Jen místo dvou bičíků tu máme školačku/y. Mrtvé. Makina Hoshimura umřela a ke své neskonalé smůle se dostala do rukou budhistických kněží, kteří se rozhodli, udělat z ní Shikabane - nemrtvý strojek na mletí dalších nemrtváků. K boji krom luzného vzhledu a krátké sukýnky používá kde co, nejčastěji ale hračku připomínající izraelské UZI (čert ví, co je to doopravdy, já to nepoznám). Protože kněží nejsou žádní nelidové, je Makině slíbeno expresní odeslání do nebe. Bohužel pro ni až poté, co zlikviduje 108 nemrtváků. Přiznám se, že si nejsem tak docela jistý, co si od této adaptace studio GAINAX slibuje. Sice si u mne zlepšili jméno po vydání Tengen Toppa Gurren Lagann, ale jestli budou dál pokračovat v podobných titulech, rychle je přeřadím mezi "neget" studia, kam se zařadili po vydání Konomimi a He is my master. Shikabane hime manga je totiž typická béčková kydlička, kde létají končetiny, krev teče proudem a logika nemá své místo.