Listopad 2012

Lovely Complex

28. listopadu 2012 v 20:30 Lovely Complex
Koizumi Risa nastupuje na střední. Náhodou se seznamuje s Atsushi Otanim , kterému zezačátku říká Kotani. Postupně se začínají sbližovat a nikdo jim neřekne jinak než All-Hanshin-Kyoujin. Proč? Risa a Otani totiž tvoří dost komické duo. Risa totiž měří 172 cm, zatímco Otani pouhých 156cm. A to už vypadá hodně zajímavě.
Jejich přátelství spojuje mnoho, ať už stejný oblíbený zpěvák Umibouzu nebo jejich láska k hrám, vodě a nenávist ke škole. Jednou se domluví, že si navzájem pomůžou k partnerovi. Výlet do aquaparku však končí trošku jinak, než čekali. Jejich vysněné protějšky se dají dohromady. Oba jsou opravdu zklamání, ale časem se mění i pohled Risy na Otaniho - Začíná si uvědomovat, že ho má ráda víc, než jen jako kamaráda. Když mu poprvé vyzná lásku, je tím Otani trochu zaskočen, ale myslí si, že si Risa dělá jen legraci. Následuje plno událostí, zvratů, odmítnutí, ale i vtipných scén
Toto anime vás provede celým středoškolským život Risy a Otaniho, vývojem jejich vztahu a i konečné verze. Je možná, aby se slavné komické duo All-Hanshin-Kyoujin dalo dohromady? Pro jaké povolání se rozhodnou? Nepřekazí někdo Rise plán?

Love Hina

28. listopadu 2012 v 20:21 Love Hina
Žánr: ečči, komedie, romance
Originální název: ラブひな
Počet dílů: 25Hlavní postavou příběhu je Keitaro Urašima. Keitaro kdysi slíbil jedné dívce (už si ani nepamatuje její jméno), že s ní půjde na Toudai (Tokijská univerzita). Jenže s věčnou smůlou, která se mu lepí na paty, a známkami, se kterými by ho snad nikam nevzali, zůstala Toudai pouhým snem. Poté, co druhý pokus skončil naprostým fiaskem a rodiče ho za to vyhodili z domu, vydává se za svojí babičkou Hinatou, jestli by ho nechala bydlet ve své Ubytovně Hinata. Ale jak to osud chce, Ubytovna Hinata je dívčí ubytovna, babička odjela na cestu kolem světa, z Keitara se stal správce a zdejším děvčatům se to nijak zvlášť nezamlouvá. Jenže po nějakém čase i ony zjistí, že ten úchylák Keitaro je vlastně fajn. A možná jedna z dívek je ta, se kterou si dal slib.


POSTAVY
Obyvatelé Hinaty
 • Keitaro Urašima: Je mu 19 let. Věčný smolař a správce Ubytovny Hinata. Sní o tom, že se dostane na Toudai, ale bohužel už třikrát se mu to nepodařilo. Také se domnívá, že jedna z děvčat je dívka, se kterou si dal slib. Přezdívají mu "úchyl".
 • Naru Narusegawa: Patnáctiletá obyvatelka ubytovny Hinata. Ze začátku je ostře proti tomu, aby Keitaro zůstal v Ubytovně Hinata, jelikož o něm nemá dobré mínění. Nakonec v něm však najde zalíbení.
 • Motoko Aojama: Je patnáctiletá mistryně v Kendu, japonském bojovém stylu. Pochází z rodiny s dlouhou samurajskou tradicí. Ráda cvičí bojové styly. Několikrát je použije i proti Keitarovi.
 • Šinobu Maehara: Šinobu je 12 let. Stará se o chod kuchyně a umí skvěle vařit. Tajně je zamilovaná do Keitara. Často pláče, nejčastěji kvůli Keitarovi a ostatní dívky ho za to rády ztrestají.
 • Micune "Kicune" Konno: Je jí 20 let a žije na volné noze. Přezdívají jí Kicune, což znamená liška. Všechny své peníze nejčastěji prosází nebo propije a pak opilá svádí Keitara.
 • Kaolla Su: Třináctiletá, nenasytná, hyperaktivní cizinka z dalekého ostrova. Má nadání na výrobu jakýchkoliv elektronických "hraček" a jejich schovávání (nikdo nikdy netuší, s čím vyrukuje a hlavně jak to bude velké). Její pokoj vypadá jako džungle. Její nejlepší kamarádkou je Sára.
 • Haruka Urašima: Keitarova teta. Pomáhá Keitarovi vést ubytovnu a vede letní kavárnu a čajovnu Hinata. Celou dobu, v seriálu i manze, má v puse cigaretu a její oblíbená značka je Marlboro. Zná se dobře s panem Setou.

Ostatní
 • Norijasu Seta: Poněkud trhlý učitel archeologie na Toudai. Nosí stále bílý plášť a v puse cigaretu. Jeho řidičské umění je lepší nekomentovat. Narusegawa ho velmi obdivuje a trochu i Keitaro. Má adoptovanou dceru Sáru.
 • Sára McDougel: Adoptovaná dcera pana Sety. Je nejlepší kamarádkou Su. Je velmi hyperaktivní a ráda ztrpčuje Keitarovi život.
 • Mucumi Otohime: Mucumi je devatenáctiletá dívka z Okinawy. Na první pohled je velmi slabá a neustále s sebou nosí meloun a závěť (pro každý případ). I když není příliš fyzicky zdatná, má velké štěstí a všechno vždy zvládne perfektně. Snaží se dostat na Toudai, ale stejně jako Keitaro už dvakrát neuspěla. Darovala Keitarovi Tamu.
 • Tama: Tama, plným jménem Onsen Tamago, je želva, která si žije v horkých pramenech. Byla dárek od Mucumi pro Keitara. Je neuvěřitelně rychlá a Su si z ní chce často udělat želví polévku a její elektronické "hračky" mají většinou za úkol s ní bojovat.Kiba video

28. listopadu 2012 v 18:32


Kiddy Grade

28. listopadu 2012 v 18:24 Kiddy Grade
Žánr: Animovaný / Akční / Mysteriózní / Sci-Fi
Vznik: Japonsko, 2002
Počet dílu: 24
Délka jednoho dílu: 23 min


Kiddy Grade je japonské mecha-anime. Seriál se zabývá životními osudy jeho hlavních hrdinek - Éclair a Lumière. Ač obě dívky vypadají velmi mladě, jsou na světě již několik století. Nejsou totiž obyčejnými lidmi - jejich nadlidské schopnosti jim umožňují sloužit v elitní skupině Galactic Organization of Trade and Tarrifs (GOTT), která se stará o dodržování zákonů v celé galaxii. Nikdy by je nenapadlo odporovat jejich velitelce Eclipse, až jednoho dne, kdy jim je vydán rozkaz zničit nevinné civilisty, se Éclair rozhodne rozkaz neuposlechnout a obrátí se proti svému vedení, proti svým přátelům... Po dramatickém boji a rozuzlení celého velmi propleteného příběhu, který tíží Éclairinu mysl několik století, budou zakončením ságy velmi překvapeni jak znalci anime žánru, tak naprostí nováčci...

Kamichu

28. listopadu 2012 v 18:18 Kamichu
Žánr: Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický
Vznik: Japonsko, 2005
Počet dílů: 12
Délka jednoho dílu: 25 min


Seriál vychází z tradičního japonského náboženství - ve světě existují bohové a bůžkové i těch nejobyčejnějších věcí. Hlavní postavou je čtrnáctiletá Yurie, která se přes noc stane bohyní. Jakou, na to má teprve přijít, zatímco se s pomocí kamarádek a jiných bohů bude seznamovat s povinnostmi a mocí bohyně. Při tom zažije nemálo dobrodružství.

Kamisama Kazoku

28. listopadu 2012 v 18:14 Kamisama Kazoku
Být Bohem znamená hodně zodpovědnosti...a přesně tuhle vlastnost se musí Kamiyama Samatarou naučit. Jako jediný syn Boha se totiž musí naučit zvyky a chování těch, které jeho otec, Bůh, a zbytek jeho rodiny ochraňují. Aby se to naučil, získal více zkušeností, a tímpádem se stal i lepším bohem, rodina žije v menším domku, s tajným vchodem do nebe, kde žíjí jako "poklidná" a (naoko) normální rodinka...Samatarou chodí do školy a snaží se lépe poznat a pochopit, jak to mezi lidmi chodí. Jako takový malý hlídač je mu přidělena Tenko, jeho kamarádka z dětství a strážný anděl. Tenko mu pomáhá, aby se stal dobrým bohem a zároveň ho i hlídá, aby nevyvedl žádné nechtěné pitomosti. Samatarou je přeci jenom ještě teenager a všichni si jistě dovedete předtavit kluka i jeho pubertální projevy. Samatarou by svoje chování chtěl zvládat, což mu ale neusnadňuje ani jeho otec, který se mu snaží splnit snad všehno na co jeho milovaný synáček Smatarou jen pomyslí, ani matka až k hystericky dbající o svůj vzhled, a ani jeho dvě sestry, kandidátky na bohyně, které mu dělají schválnosti z "dobrosrdenství". Náhlé potíže však způsobí nová studentka Kumiko, do které se Samatarou zamiluje. Je do ní zamilovaný tolik, že se kvůli ní rozhodne i žít jako pouhý člověk. Ale znáte to, když je někde dobro, tak samozřejmě nesmí chbět ani zlo. A v tomto případě je blíž než si kdokoli z rodiny bohů myslí...

Kyou Kara Maou!

28. listopadu 2012 v 18:08 Kyou Kara Maou!
Kyou Kara Maou je anime jako stvořené pro ty co mají rádi nesmyslné příběhy a pěkný kluky.Začátek začíná tak , že Shibuya Yuuri zachrání svého spolužáka před šikanou. Jenže jeho kamarád zdrhne hned co má vonou cestu a Yuuriho nechá na pospas gangu. Ti se s ním rozhoně nemažou. Popadnou ho , odvlečou na dívčí toalety a tam mu strčí hlavu do záchodu. Když se Yuuri probudí je úplně někde jinde...dokonce i lidé mluví jinak.... Už je to tak , náš hlavní hrdina se prostřednictvím záchodové mísy dostal do světa magie ve kterém se postupem času dokonce stane něčím jako králem.No karty jsou rozdány...teď už je jen na vás jestli do toho jdete nebo ne..Kage kara Mamoru

28. listopadu 2012 v 18:05 Kage kara Mamoru
Příběh vypráví o dívce jménem Konnyaku Yuuna a jejím sousedovi Kagemori Mamoru. Yuuna je velmi hezká holka, ale trošku - no, jak to říct slušně - natvdlá. Každou chvíli se připlete do problému. Naštěstí je vždy na blízku Mamoru - ninja v zácviku, který ji pomůže. Mamoru nosí tlusté brýle a vypadá jako šprt. Při prvním pohledu by se mohlo zdát, že Mamoru bude něco jako Keitaro z Love Hiny, ale naštěstí ne Je u holek velmi oblíbený. Nejvíc ho má ráda Yuuna, ale neřekne mu to. Hned od začátku se o něj zajímá i Sawagashi Airi, v dalších dílech i další holky...

Kamikaze Kaitou Jeanne

28. listopadu 2012 v 18:00 Kamikaze Kaitou Jeanne
Maron se zdá být normální, docela obyčejná dívka. Jenže ve skutečnosti je reinkarnace Johanky z Arku. S pomocí svého anděla Finn, pečeťí démony, kteří se schovávají v obrazech. Jenže po uzavření démona malba zmizí a následuje příchod policie a s ní i její nejlepší kamarádka Miyako, dcera policejního šéfa. Maron je tedy považována jen za obyčejnou zlodějku.
Další převrat nastává, když se ve škole objevuje nový kluk a s ním i nový "zloděj umění" Sindibad, který chce, aby Maron přestala být Kamikaze Kaitou Jeanne. Její odpověď zní: ne.