Září 2012

Fate/stay night

16. září 2012 v 20:58

Žánr: Animovaný / Akční / Drama / Fantasy
Vznik: Japonsko, 2006
Počet dílů: 24
Délka jednoho dílu: 25 min

Jednou za deset let je vybráno sedm mágů, a právě tito "Páni" za použití pomocníků jednotlivých řádů nazývaných "Služebníci" se spolu střetnou o jediný Svatý Grál. Ten splní vítěznému Pánovi i jeho Služebníkovi jakékoliv přání. Služebníci jsou padlí hrdinové, kteří se po smrti stanou hrdinskými duchy. Širou Emija, jenž přežil před deseti lety velký požár, byl adoptován Kiricuguem Emijou který ho při požáru zachránil. A právě Širó se nevědomky stane jedním z Pánů tím, že si vyvolá Služebníka z řádu Saber. Spolužačka Rin Tósaková, jež si vyvolala Služebníka z řádu Archer a jež se připravovala na roli Pána plných deset let, nevidí v Širóovi soupeře, avšak zavede ho do posvátného kostela, kde Širó roli pána a všechno, co to obnáší, přijímá. Soupeřem Emiji je tím pádem i Rin…


Full Metal Panic

16. září 2012 v 20:32
Název: フルメタル・パニック! (Japonsko)
Žánr: Animovaný / Komedie / Romantický / Sci-Fi
Vznik: Japonsko, 2002
Počet dílů: 24
Délka jednoho dílu: 24 min

Kaname Chidori je krásná šestnáctiletá Japonka, studentka střední školy, která nevybočuje nijak z běžného chování středoškoláků. Ovšem Kaname Chidori je něčím výjimečná. Je totiž jedna z whispered - lidí s vrozenou znalostí Black technologií. Když se japonská protiteroristická organizace Mithril, vedená šestnáctiletou kapitánkou Telethou Testarossou dozví, že slečnu Chidori chtějí unést a využít na zdravotní pokusy, pověří jednoho vojáka, aby ji 24 hodin, 7 dní v týdnu hlídal. Tímto úkolem je pověřen mladý seržant Sousuke Sagara. Sagara ovšem jako správný ochránce vidí v každém, kdo se k slečně Chidori přiblíží teroristu. A tak organizace Mithril a hlavně seržant Sagara budou mít plné ruce práce, aby Kaname ochránili.


Eyeshield 21

15. září 2012 v 10:54
Název: アイシールド21 (Japonsko)
Žánr: Animovaný / Drama / Komedie / Sportovní
Vznik: Japonsko, 2005
Počet dílů: 145
Délka jednoho dílu: 22 min

Příběh:
Hlavním hrdinou je kluk, který právě nastupuje do prvního ročníku na střední, Kobayakawa Sena. Ten doufá, že se konečně jeho život na střední obrátí k lepšímu, jelikož byl vždycky šikanován a dělal poskoka. Jenže jeho sen se během pár minut rozplyne - neboť si ho hnedka vyhlídne partička chuligánů a tak zase skončí u svojí oblíbené práce... poskoka.
Brzo poté se seznámí s milým Kuritou, který je hráčem Amerického Fotbalu, avšak v týmu jsou jen dva hráči - on a postrach školy, "démon" jménem Hiruma.
Hiruma, nejgeniálnější postava série. YA-HA!!
Proto se Sena rozhodne přidat se k nim jako sekretář. Při cestě domů opět Sena narazí na chuligány ze školy a ti po něm budou chtít kontakt na Kuritu, jelikož se mu chtěji za něco pomstít, ale Sena to odmítne a začne jim utíkat. Po celý svůj dosavadní život dělal jenom poslíčka, takže zjistíme, že je velmi rychlý. Jeho rychlosti si všimne právě "démon" Hiruma a tak se nám rodí legenda o Running Backovi s nohama rychlostí světla Eyeshieldu 21...


Erementar Gerad informace

7. září 2012 v 19:53
Originální název: Erementar Gerad
Název ve znacích: エレメンタル ジェレイド
Rok vydání: 2005
Typ: TV série
Počet epizod: 26
Žánry: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Podle mangy, Přestřelky, Romantika, Shounen, Supersíla

Coud je vzdušným pirátem. Jednoho dne, kdy při útoku na cizí loď objeví truhlu, ve které je uzamčená dívka Ren, což je bytost Edil Raid. Edil Raid se při spojení pomocí magické písně s člověkem mění ve velmi mocné zbraně. Ren patří k těm nejmocnějším. Ren se spojí s Coudem, který jí slíbí, že ji dovede do Edil Garden. Místa, kde možná najde odpovědi na své otázky.Elfen Lied informace

7. září 2012 v 19:42
Žánr: Animovaný / Drama / Thriller / Sci-Fi
Vznik: Japonsko, 2004
Počet dílů:13
Délka jednoho dílu: 25 min

Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy "diclonius", skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.

Japonský animovaný seriál "ELFEN LIED", který obsahem pokrývá šedesát ze sto sedmi epizod stejnojmenné mangy, je znám a puritány kritizován hlavně pro velké množství nahoty, krve a extrémního fyzického i psychického násilí. Ovšem určitě to nejsou jediné důvody, proč bylo toto dílko, důsledně vyvracející názor, že anime je záležitostí určenou primárně dětskému publiku.


Elfen Lied

7. září 2012 v 19:36


Video D.Gray man

5. září 2012 v 13:45


D.Gray-man obrázky

5. září 2012 v 13:42

Informace D.Gray man

5. září 2012 v 13:40
Žánr: komedie, akční, shonen, démoni, bojové, dobrodružné, supersíla, magie
Vznik: 2006-2008
Autor: Osamu Nabeshima
Délka: 103 dílů po cca 22 minutách

Děj je zasazen do Evropy 19. století, kde začíná příběh Allena Walkera. Allenovi je 15 let a jeho zbraň (Nevinnost) je ukryta v jeho trochu zdeformované ruce.
Jeho adoptivní otec Mana Walker bude zabit Milleniem Earlem (Hrabětem Tisíciletí), a bude proměnen na Akumu. Millenium Earl chce vyhladit pomocí Akumů (Démonů) celou zemi. Allen se po smrti otce, rozhodne zasvětit svůj život ničení Akumů pomocí Nevinnosti a chce zničit plán Millenium Earla.
Allen se stane Exorcistou Černého Řádu (Black Order) a s pomocí dalších Exorcistů bude chránit zem.