Duben 2012

Simpsonovi ve filmu

29. dubna 2012 v 17:53 Ostatní
 • Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování.
 • Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života.
 • Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav.
 • V netrpělivě očekávaném filmu musí Homer zachránit svět před katastrofou, kterou sám způsobil. Vše začíná jeho novým domácím čuníkem a děravým silem plným trusu - tato kombinace rozpoutá katastrofu, jakou Springfield dosud nezažil. Marge je Homerovým monumentálním kiksem po právu rozhořčena a k jejich domácnosti se stahuje rozvášněný a pomstychtivý dav. Rodině se podaří jen o vlásek uniknout, avšak brzy je rozdělena, a to jak geograficky, tak vzájemným svárem.
  Občané Springfieldu mají spoustu dobrých důvodů jít Simpsonovým po krku. Kalamita, kterou Homer rozpoutal, upoutala pozornost amerického prezidenta Arnolda Schwarzeneggera a vedoucího Úřadu pro ochranu životního prostředí Russe Cargilla, který vymyslí ďábelský plán, jak katastrofu zkrotit.
  Budoucnost Springfieldu a celého světa je v rukou osudu a Homer se vydává na dlouhou cestu za odpuštěním, na níž se bude snažit udobřit si Marge, sjednotit rozdělenou rodinu a zachránit své rodné město.
Motto: Vaše rodina není to nejhorší co Vás kdy potkalo
Žánr: Komediální animovaný sitcom
Délka filmu: 85 minut
Zvuk: Dolby Digital EX
Doporučená přístupnost: Přístupný

Oficiální český web - www.SimpsonoviVeFilmu.cz
Oficiální web - www.SimpsonsMovie.com

Režie: David Silverman
Scénář: Matt Groening, James L. Brooks, Mike Scully, Jon Vitti, Al Jean, Ian Maxtone-Graham, George Meyer, David Mirkin, Mike Reiss, Matt Selman a John Swartzwelder
Producenti: Matt Groening, James L. Brooks, Richard Sakai, Al Jean a Mike Scully
Ko-producenti: Richard Raynis a Jay Klecner
Hudba: Hanz Zimmer
Hrají: Dan Castellaneta (Homer Simpson), Julie Kavner (Marge Simpsonová/Patty & Selma Bouvierovi), Nancy Cartwright (Bart Simpson/Ralph Wiggum/Nelson), Yeardley Smith (Lisa Simpsonová), Tom Hanks (sebe)
Tržby v USA za první víkend: 74 036 787 $ (3922 kin)
Náklady na výrobu: 75 mil. $

D'oh!

28. dubna 2012 v 21:18 Zajímavosti Simpsonovi
D'oh! je oblíbená a jedna z nejčastěji používaných hlášek Homera Simpsona. V českém dabingovém překladu, hlavně z první poloviny seriálu, bývává tato fráze většinou překládána jako "Sakra!", "Kruci!", "Ne!", "Au!", "Ou!", apod. Poprvé ji Homer použil již v roce 1988 v epizodě "Boxovací pytel" ve třetí sérii Simpsonovských skečů v Show Tracey Ullmanové. Tato hláška si získala takovou popularitu, že v roce 2001 byla zařazena vedle ostatních anglických slov do Oficiálního oxfordského anglického slovníku.
Slovo vyjadřuje frustraci při zjištění, že se něco nepovedlo nebo nejde podle plánu, případně že jste právě řekli nebo udělali něco hloupého.

Billboardy

28. dubna 2012 v 21:16 Zajímavosti Simpsonovi
Od poloviny 20. série je tu novinka: ve znělce se objeví billboard s vtipným textem. Ten byl doplněn v rámci inovace úvodu seriálu, který začal být díky neustálým inovacím animace již příliš odlišný od hlavního pořadu.

Speciální čarodějnické díly

28. dubna 2012 v 21:13 Zajímavosti Simpsonovi
V těchto dílech rozdělených většinou na 3 nezávislé příběhy se objevují parodie na nejrůznější horory (Noční můra v Elm street, Osvícení apod.), obvykle zemře několik postav a objevují se i nové postavy (např. mimozemšťané Kang a Kodos). Díly obvykle nemají s celkovým dějem nic společného (kvůli poměrně časté smrti hlavních postav). Ke speciálním čarodějnickým dílům většinou autoři přidávají také "hrůzyplné titulky" doplněné humorným českým dabingem např. "V českém znění hrůzu naháněli", "bezhlavě učinkovali".

1. Speciálně čarodejnický díl 2.řada
 • V úvodu Marge upozorňuje, že tento díl může vyvolat u dětí strach.
 • Dům zlých snů - Simpsonovi koupí dům, ale netuší, že na jeho místě je staré indiánské pohřebiště a straší tu. Vzduchem létají sekyry a ze zdí teče krev. Dům ovládne mysli Homera a dětí, ale Marge se mu postaví a dům raději provede sebedestrukci.
 • Hladoví budiž prokleti - V seriálu se objevují mimozemšťané Kang a Kodos, a to tak, že unesou Simpsony a chtějí je spořádat. Ale to by ani nebyli Simpsonovi, kdyby se nedostali ven…
 • Havran - Tento příběh vznikl na motivy krátkého hororu od E.A. Poea. Havran je podobný Bartovi a Homer zase hraje hlavního hrdinu příběhu.
  Nikdo z rodiny vystrašený nebyl… kromě Homera.

2. Speciálně čarodejnický díl 3 .řada
 • Na začátku je tu zase varování Marge, tentokrát říká, že tato čarodějnická epizoda je ještě děsivější než ta předchozí. Tři díly jsou prezentovány jako noční můry Lízy, Barta a Homera
 • Při návštěvě Maroka Homer koupil jako suvenýr opičí pracku, která plní přání. Ale nic není jen tak, takže na druhou stranu přinese na Zemi strašnou hrozbu. Přiletí mimozemšťané Kang a Kodos a zotročí lidstvo, které není ozbrojeno (Protože Líza chtěla zajistit světový mír a zrušily se zbraně.). Situaci zachrání Ned Flanders, kterému dá Homer opičí pracku a následně přijde osvobození od ufonů.
 • Bartovo území - Bart začne ovládat umění čtení myšlenek, takže o každém ví, co si právě myslí a může je řádně potrestat. Takže všichni musí skákat, jak Bart píská… Krusty nepřetržitě vysílá svou show a i jiní se musí neustále usmívat a pomáhat Bartovi. Homerovi se to nelíbí, a tak ho proměnil v dětskou hračku.
 • Kdybych tak jenom měl mozek - Protože Homer nedělá v práci co má, dostane vyhazov a najde si práci hrobníka. V té době pan Burns připravuje velkého robota, který však ještě potřebuje lidský mozek, aby pracoval. Najde Homera spícího v hrobě, kterého pak na experiment použije. Robot je však stejně líný jako Homer, a tak chce Burns robota zničit, ale spadne na něj. Homer se pak ráno probouzí a na rameni má hlavu bývalého šéfa.

3. Speciálně čarodejnický díl 4 .řada
 • Probíhá halloweenský večírek a zúčastnění si vyprávějí strašidelné příběhy.
 • Nelítostný klaun - Bart má narozeniny a Homer mu koupí dárek v jednom pochybném obchůdku. Prodavač ho varuje, že figurka Krustyho, kterou chce zakoupit, je samé zlo, ale Homer si toho nevšímá. Ale udělal chybu: hračka jde Homerovi po krku a snaží se ho zabít. Důvodem bylo přepnutí z režimu DOBRO na ZLO.
 • Král Homer - Černobíle zpracovaný příběh, který paroduje slavného King Konga. Marge jede se Smithersem a Burnusem na expedici na ostrov, kde se zamiluje do obrovské gorily King Homera.
 • Vytočte Z jako záhrobníci - Bart najde v knihovně knihu s černou magií a využije ji k tomu, aby Líze oživil její kočku Sněhulku I. Bart provede zaklínadlo, ale oživí i zombíci, kteří pak ohrožují celé město…

4. Speciálně čarodejnický díl 5 .řada
 • Do dílu vás vítá Bart, který prochází galerií…
 • Ďábel a homer Simpson - Homer upíše v práci svoji duši ďáblu, kterého ztvárňuje Ned Flanders. Chce za to jednu koblihu. Stráví jeden den v pekle, ale nakonec v soudu o svou duši vyhraje.
 • Hrůza ve výšce 5 a půl stop - Na školní autobus útočí za jízdy jakýsi skřet, a tak Bart zažívá velmi děsivou chvilku.
 • Dracula Barta Simpsona - Simpsonovi jsou pozváni k panu Burnsovi na panství. Burns nakazí Barta a nakonec tak skončí i zbytek rodiny, kromě Lízy.

5. Speciálně čarodejnický díl 6 .řada
 • V každém z následujících příběhů někdo zabodne sekyru do zad školníka Willyho.
 • Kudrliny - Celá rodinka je pozvána k panu Burnsovi na hlídání jeho odpočívadla. Homer však zjišťuje, že zde není pivo a přístup k televizi… A tak chce zabít rodinu, ale všechno nakonec dopadne dobře. Tento příběh paroduje film Osvícení.
 • Počin a trest - U Simpsonů se rozbije toaster a Homer dostane úkol - spravit ho. Ale jak známe Homera, zkazil to a udělal z toustovače stroj času, a tak se jednou ze simpsonovic domu stalo středověké sídlo, podruhé byli Bart a Líza obrovští. Jednou byl dokonce vládcem světa Flanders.
 • Samojídelna u noční můry - Žáci základní školy jsou neposlušní a nejsou pro ně tresty. A tak školní jídelna trefí dvě mouchy jednou ranou - bude dělat skvělé obědy a ještě se zbaví problémových žáků.

6. Speciálně čarodejnický díl 7 .řada
 • Útok 25metrových ohyzdností - Homer ukradne maskotovi společnosti LARD-LAD-DONUTS, ale to se mu samozřejmě nelíbí, a tak obživne. Následují ho další reklamní maskoti, kteří pak terorizují město…
 • Noční můra z Evergreen Terrace - Školník Willie je na třídních schůzkách ,,zneš-kodněn" Homerem, a nachystá tu nejkrutější pomstu. Vstoupí do snů žáků springfieldské základky a tam je zabíjí.
 • Homer 3D - Návštěva Patty a Selmy u Simpsonových znamená potřebu ukrýt se na co nebezpečně místo. Homer odhrne skříň a portálem se dostane do 3D světa. Celý Springfield se pak snaží ho dostat ven.

7. Speciálně čarodejnický díl 8 .řada
 • Věc a já - Simpsonovi objeví na půdě Huga, Bartovo ztracené siamské dvojče. Jeden z nich je tím dvojčetem zlým… ale otázka je, který z bratrů to je.
 • Miska stvoření - V rámci svého vědeckého projektu Líza nechtěně vytvoří v misce obyvatelstvo malého světa, který se velmi rychle vyvíjí a Lízu uctívají. Bart je pro ně něco jako ďábel. Nakonec se jim podaří zmenšit Lízu na jejich velikost do misky.
 • Občan Kang - Známí mimozemšťané Kang a Kodos unesou Homera, aby se ho optali na pozemské vůdce. Potom přivedou Billa Clintona a Boba Dolea, ve které se následně promění… Homer je odhalí, ale lidé si prostě budou muset vybrat jestli Dolea nebo Clintona… tedy jestli Kanga nebo Kodose.

8. Speciálně čarodejnický díl 9 .řada
 • Muž s jmenovkou FOX CENSOR sedí za stolem a propíchne ho ruka s mečem, vycházející ze znaku TV-G…
 • Homer a mutanti - Na Spiringfield je hozena atomová bomba, takže jsou všichni lidé mutanti… tedy až na Simpsonovi, protože Homer byl v obchodě v krytu a zbytek rodiny doma (přežili díky nátěru z olova). Jak dopadne souboj mezi mutanty a Simpsonovými?
 • Moucha vs. moucha - Homer si koupí teleport, a Bart ho chce hned vyzkoušet, tak do něj skočí, ale k jeho smůle se do přístroje připlete i moucha… A jelikož rodina věří více bartovu tělu s muší hlavou než mouše s hlavou Barta, bude to mít hodně těžké…
 • Jak si upéct čarodějnici - Sestry Bouvierovi jsou v 17. století čarodějnice, což znamená, že jim jde hodně lidí po krku…

9. Speciálně čarodejnický díl 10 .řada
 • Začátek je zpracován jako úvodní znělka Simpsonů, jen je upravená čarodějnickému dílu… Bart píše na tabuli krví, Marge přimáčkne Homera ke zdi autem…
 • Pekelné tupé - Haďák jde na elektrické křeslo a jeho tělo je rozprodáno. Homer vždycky toužil mít vlasy, a tak si koupí ty bývalé Haďákovy. Jenže mu Haďákovy vlasy ,,vlezly na mozek'' a on chce zabít všechny svědky činu, za který byl popraven… Problém je, že je mezi nimi i Bart.
 • Strašliví animáci - Je halloween a Marge zakáže dětem se dívat na Itchyho a Scratchyho, a pro jistotu jim sebre baterky. Děti ale udělají cokoli, aby ho viděli, a tak místobaterek dají do ovladače plutonium. Ocitnou se v Itchym a Scratchym a tak začíná zběsilý útěk před těmito postavičkami.
 • Hvězdná sralbota - S Maggie se začnou dít divné věci - rostou jí ostré zuby a několik zelených chapadel. Marge se tak rodině přizná, že Maggie není Homerova, ale že jejím pravým otcem je mimozemšťan Kang, který si ji přizval na vesmírnou loď… Ale dopadne to dobře a Maggie zůstane u Simpsonů.

10. Speciálně čarodejnický díl 11 .řada
 • Na úplném začátku je přenos z Centauri city, kde vystupují Kang a Kodos a říkají žerty o lidech…
 • Vím, co jste didli-dadly udělali - Marge zajede Neda Flanderse autem a myslí si, že je mrtvý… Jenže on přežil a chce se Simpsonovým pomstít.
 • Ztracená Xena - Na halloweenském večírku se z Barta a Lízy stanou ,,Natahovač a Drtičova dcera'' a následně musí zachránit Lucy Lawlessovou ze spárů Sběratele.
 • Život je krátký, potom následuje smrt - Homer zkazí práci v elektrárně a tak se všechna elektronika světa zblázní. Jedni lidé odlétají na Mars, další však ke Slunci…

11. Speciálně čarodejnický díl 12 .řada
 • Na začátku jsou Simpsonovi jako postavy ze seriálu The Munsters.
 • Tátův duch - Homer se dozví z horoskopu, že zemře. Po otrávení brokolicí se dostává k nebeské bráně, ale musí během dne udělat dobrý skutek, aby se dostal do nebe… Takže létá po světě jako duch a snaží se někomu pomoci…
 • Z pohádky do pohádky - V předělávce Perníkové chaloupky Homer vyhodí děti do lesa, odkud se dostanou do chaloupky se zlou ježibabou…
 • Noc delfínů - Líza vypustí na svobodu krále delfínů, následkem čehož uspořádají tyto zvířata útok na lidstvo. Lidé jsou vyhnáni do vody a delfíni převezmou vládu Springfieldu.

12. Speciálně čarodejnický díl 13 .řada
 • Na začátku zdobí Burns a Smithers výzdobu, když přijdou Simpsonovi, kteří se rozsekají o bránu.
 • Hex and the city - Homera prokleje stará věštkyně, takže Marge narostou vousy, Bartovi dlouhý krk, Líza se stane kentaurem a Maggie broukem. Kletba se však musí nějak zrušit.
 • House of Whacks - Simpsonovi nechají ovládat svůj dům obrovským počítačem, ale jelikož tento přístroj je vysazen na Marge, jde po krku Homerovi…
 • Wiz Kids - Parodie na Harryho Pottera, ve které je Líza nadaná čarodějnice a Burns nejhorší černokněžník. Chce Lízu zničit na večírku a k tomuto účelu přiměje Barta, aby Líze podstrčil místo hůlky jen gumovou napodobeninu a aby ji zabil drak, se kterým předváděla kouzlo.

13. Speciálně čarodejnický díl 14 .řada
 • Simpsonovi a Flanders vyvolávají mrtvou Maude… Jako první si Bart na jejich účet zažertuje, ale pak se objeví opravdová zesnulá Maude Flandersová…
 • Pošlete klony - Homer si koupí speciální houpací síť a pak zjistí, že pomocí jí lze vyrobit svoje klony. Samozřejmě tohoto využije a pár klonů si vytvoří… Jenže pak se mu to trošku vymkne z rukou a Homerové terorizují město…
 • Právo mít a nosit zbraň - Ve Springfieldu se zabaví všechny zbraně, ale posléze oživnou mrtví pistolníci, a tak se Homer musí vrátit časem, aby varoval lidstvo…
 • Ostrov doktora Dlahy - Simpsonovi jedou na dovolenou na ostrov doktora Dlahy, ale za chvilku zjistí, že jsou zde lidé proměňováni ve zvířata. Jsou zděšeni, ale pochopí, že to není tak špatné…

14. Speciálně čarodejnický díl 15 .řada
 • V této úvodní pasáži se Bart s Lízou hádají o sladkosti. Trefí Homera hořící tyčkou a ten se naštve a chce si to s nimi vyřídit. To ale nevydrží Marge a brokovnicí zastřelí Homera.
 • Smrt si říká Homer - Homer zabije Smrtku a tak převezme její úlohu. Problém nastane, když má za úkol zabít Marge…
 • Frinkenstein - Profesor Frink oživí svého otce, ale z něj se stane stvůra beroucí si z lidí jejich orgány… Jede se synem na předávání Nobelových cen, ale to určitě nedopadne dobře. Tolik šťavnatých mozků…
 • Zastavte svět, chci se pobavit - Milhouse a Bart si koupí kouzelné stopky, které zastavují čas. Jednou se jim stopky rozbijí a kamarádi je spravují asi deset let…

15. Speciálně čarodejnický díl 16 .řada
 • V úvodu jsou Simpsonovi na lodi Kanga a Kodose jako jídlo (Bart a Homer jako hlavní chody, Líza jako polévka a Marge s Magií zákusky).
 • Nedova zóna - Flanders při pohledu na člověka vidí před očima jeho smrt. Když uvidí, že Homer zničí celé město, musí zasáhnout.
 • Čtyři popravy a jeden pohřeb - Na konci 19. století jsou v Londýně vyšetřovány záhadné vraždy, které páchá vrah s přezdívkou ,,Kotletka''. Vyšetřujíje Eliza a Dr. Bartley.
 • Šéfovi v břiše - Na jedné výstavě se stane, že se Maggie zmenší a spolkne ji pan Burns. Proto se musí Simpsonovi také zmenšit a ve speciální vesmírné lodi dcerku zachránit.

16. Speciálně čarodejnický díl 17 .řada
 • V úvodu sledují Kang a Kodos z vesmírné lodi baseball, ale je to hrozná nuda. Tak si trochu pohrají s časem…
 • Bartrobot - Jelikož Bart upadne do hlubokého komatu, nahradí ho Simpsonovi robotem. To Bart nesnese a tak v tábořišti robotů plecháče oškube o jejich elektrické končetiny a trošku se up-graduje…
 • Přežijí jen ti nejtlustší - Pan Burns uspořádá pro několik mužů lov… Problém je, že oni sami jsou lovnou zvěří. Homer se v boji o přežití dopustí různých věcí…
 • Kostým jako ulitý - Na halloweenské party ve Springfieldu se jedna ježibaba naštve, že nevyhrála soutěž o nejlepší kostým, tak promění lidi v jejich kostýmy.

Boužel nejsou všechny :-( jinak je zatím odvysílaných prozatím 22 Speciálních čarodějnických dílů

Gauč

28. dubna 2012 v 19:03 Zajímavosti Simpsonovi
Většina dílů obsahuje i drobný vtípek, kdy rodina usedá na gauč před televizi a během této činnosti se jí přihodí drobný problém. Tato scénka bývá pro každý díl jiná, jsou však i případy, kdy se opakuje vtípek z dříve vysílané epizody. (Např. gauč je pryč.) Zprvu nepříliš dlouhé a nápadité scény se v pozdějších sériích změnily do podoby delších krátkých epizod, které umožňují tvůrcům seriálu kompenzovat problémy s délkou každého dílu

Tabule

28. dubna 2012 v 18:49 Zajímavosti Simpsonovi
 • V úvodní znělce většiny dílů píše Bart na tabuli větu, kterou dostal za trest. Text věty je téměř pokaždé jiný (např.: "Už nikdy nebudu použ. zkr.") až na malé výjimky, kdy se scéna s tabulí opakuje pouze asi ve 3 dílech.
1. série
 • Už nikdy nebudu plýtvat křídou
 • Už nikdy nebudu ve škole jezdit na skateboardu
 • Už nikdy nebudu ve třídě krkat
 • Už nikdy nebudu ve škole kreslit nahé ženy
 • Už nikdy nebudu kamarádit s Elvisem
 • Už nikdy nebudu své učitelce říkat buchto
 • S česnekovou žvýkačkou není žádná legrace
 • Smějí se mně, ne se mnou
 • Už nikdy nebudu při vyučováni křičet hoří!
2. série
 • Už nikdy nebudu spolužáky navádět, aby létali
 • Dehet není na hraní
 • Už nikdy nebudu xeroxovat svuj zadek
 • Už nikdy si nebudu se spolužáky měnit kalhoty
 • Nejsem dvaatřicetiletá žena
 • Už nikdy nebudu vyplazovat jazyk
 • Už nikdy nebudu jezdit autem pana ředitele
 • Už nikdy nebudu vyžadovat falešnou solidaritu
 • Už nikdy nebudu prodávat školní majetek
 • Už nikdy nebudu používat zkratky
 • Se svými názory to daleko nedotáhnu
 • Už nikdy nebudu ve třídě pšoukat
 • Už nikdy nebudu při zpěvu hymny krákorat
 • Už nikdy nebudu prodávat pozemky na Floridě
 • Už nikdy nebudu prodávat školní majetek
 • Už nikdy nebudu natírat vradla kolomazí
 • Už nikdy nebudu hřešit na ústavu spojených států
 • Už nikdy nebudu dělat nic špatně
 • Už nikdy se nebudu vytahovat
 • Už nikdy nebudu spát v době vyučování

3. série
 • Už nikdy nebudu předstírat vzteklinu
 • Plivání nepatří do svobody projevu
 • Už nikdy nebudu předstírat vzteklinu
 • Výbušniny a škola se neslučují
 • Už nikdy nebudu vrzat křídou
 • Už nikdy nebudu odcházed od nedoko… (nčené práce)
 • Bartovy peníze nejsou zákonným platidlem
 • Už nikdy nebudu předstírat vzteklinu
 • Spoďáry se mají nosit vespod
 • Vánoční besídka není hnusná
 • Už nikdy nebudu učit ciťově labilní děti
 • Už nikdy nebudu řezat do lavice
 • Už nikdy nebudu nikoho plácat po zadku
 • Už nikdy nebudu mířit na hlavu
 • Už nidky nebudu zvracet, když mi nebude špatně
 • Už nikdy nepolezu bez zaklepáni do sborovny
 • Už nikdy nebudu provádět protipožární cvičení
 • Humorné zvuky nejsou humorné
 • Už nikdy nebudu roztáčet želvu
 • Už nikdy nebudu nikoho tahat za podprdu
 • Už nikdy nebudu předstírat infarkt

4. série

 • Tento trest není nudný ani zbytečný
 • Nejmenuju se doktor Smrťák
 • Už nikdy nebudu nadávat na New Orleans
 • Už nikdy nebudu předepisovat léky
 • Už nikdy nebudu zahrabávat spolužáka do země
 • Už nikdy nebudu spolužáky učit létat
 • Už nikdy nebudu do třídy vodit ovce
 • Uprdnutí není odpověď
 • Učitel není malomocný
 • Už nikdy nebudu pít kafe
 • Už nikdy nebudu polykat věci za peníze
 • Už nikdy nebudu vykřikovat "Je mrtvá!" při čtení prezence
 • Už nikdy nebudu házet parukou pana ředitele
 • Už nikdy nebudu říkat panu řediteli skopová hlavo
 • Zlaté rybky neskáčou
 • Už nikdy neukradnu slepeckýho psa
 • Už nikdy nebudu vyžadovat diplomatickou imunitu
 • Už nikdy nebudu vybírat poplatky za použití záchodku

5. série

 • Nikdy nevyhraju cenu Grammy
 • Fritovací hrnec není na hraní
 • Samá práce a žadná zábava leze Bartovi na mozek
 • Už nikdy se nebudu vytahovat, že jsem ze Springfieldu
 • Už nikdy nebudu vyhazovat suplujícího učitele
 • Už nikdy nebudu ubližovat želvě z mateřské školky
 • Už nikdy nebudu tvrdit, že mi bezrukej ukradl úkol
 • Nejsem roztomile drzý
 • Už nikdy nebudu provádět transplantace orgánů
 • Už nikdy nebudu přísahat na vlajku slovy: Ať žije satan!
 • Už nikdy nebudu uctívat bezduché symboly
 • Mnoho obchodních podniků se podobá podnikům zábavním
 • Už nikdy nebudu předělávat baseballovou ligy
 • Čekat pět dní na zbraň není tak dlouho

6. série

 • Fazole nejsou ovoce ani muzikál
 • Nikdo není zvědavý na moje spodní prádlo
 • Už nikdy nebudu používat zkratky
 • Už nikdy nebudu tvrdit, že jsem Sammy Davis Junior
 • Už nikdy nebudu posílat sádlo poštou
 • Už nikdy nebudu nic vyklat bez pokynu učitele
 • Už nikdy nebudu vykrajovat propustky z mýdla
 • Už nikdy nebudu říkát, že mi jednoruký muž ukradl úkol
 • Už nikdy nebudu uspávat Ralpha tím, že ho budu škrtit
 • Když urazím ředitele, nestačí řict: Dělal jsem si srandu
 • Už nikdy nebudu mafiánem. Z pohledu společnosti to není žádoucí
 • Kurzíva není sprosté slovo
 • Už nikdy si nebudu hrát s lešením. Mohl bych na něm stát sám
 • Už nikdy na sebe nebudu věšet koblihy
 • Už nikdy si nebudu brát cizí léky
 • Už nikdy se nebudu tvářit jako by mi všechno patřilo
 • Už nikdy nebudu dopalovat zmrzlináře
 • Už nikdy nebudu poroučet prvňákům
 • Už nikdy si nebudu hrát s nervovým plynem
 • Už nikdy nebudu zesměšňovat slečnu prostoduchou
 • Už nikdy nebudu na veřejnosti krkat
 • Tohle není klíč k řešení… Nebo jo?

7. série

 • Už nikdy nebudu remcat nad správným výsledkem
 • Už nikdy si nebudu zahrávat se satanismem
 • Už nikdy nebudu prdět podpaždím
 • Už nikdy se nebudu vyklánět z okna a hrát si na plivající stroj
 • Chlapecký záchod není koupaliště
 • Už nikdy nebudu spolužákům kroutit ruce
 • Pro děti a ostatní živé bytosti jsou podpatky nezdravé
 • Už nikdy nebudu mluvit o dvánáct colů dlouhém péru
 • Už nikdy nebudu zapalovat asbest

8. série

 • Né všechno co potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
 • Nejsem svoje dlouhopohřešované dvojče
 • Venku žádná pravda není
 • Nemám licenci na to, abych se do všeho montoval
 • Už nikdy nebudu paní učitelce prosak
 • Požární cvičení nevyžaduje nutně oheň

9. série

 • Už nikdy nebudu koukat na MTV
 • Příběh Richarda Gere už všechny otravuje
 • Už nikdy nebudu tancovat irský tanečky
 • Už nikdy si nebudu střílet z tlusťochů
 • Žádný římský bůh se nejmenoval Sprdakus
 • Najít červený nos nesouvisí s alkoholem
 • Paintball není druh umění
 • Můj zadek si nezaslouží vlastní webovou stránku
 • Bolest není očistná
 • Pěna na holení není sprej do nosu
 • To jsem neměl dělat
 • Už nikdy se nebudu ptát jakou mám cenu
 • Už si nikdy od nikoho nebudu půjčovat peníze
 • Nejsem nový Dalajláma
 • Nebyl jsem předlohou pro Kramera

10. série

 • Už nikdy se nebudu soudit z pošetilých důvodů
 • prd.com není moje e-mailová adresa
 • Nikoho nezajímá jaká je definice slova "je"
 • Už nikdy se nebudu hlasitě dožadovat zmrzliny
 • Nejsem vyučeným kadeřníkem
 • Že to prezident dělal taky není omluvou
 • Moje máma nechodí s Jerry Seinfeldem
 • Panenství je nemravné
 • Už nikdy na nikoho nebudu ukazovat prostředníček
 • Nikoho nezajímá zánět mého sedacího nervu
 • Burani jsou taky lidi
 • Učení gramatiky není mrhání časem
 • Nemám diplomatickou imunitu
 • Bejt Bartem není na prd
 • Už nikdy nebudu udělovat rozhřešení
 • Cvičenej opičák nemůže učit tělák
 • Už nikdy nebudu pomáhat rozvyklaným zubům
 • Nebyl jsem tam a neudělal jsem to
 • Nikdo nechce čichat můj pot z podpaždí
 • Jsem tak unavený

11. série

 • Kalhoty se nosí i v pátek
 • Prase není oslovení
 • Nejsem žádný Don
 • Nikdy jsem nedostal Nobelovu cenu za prdění
 • Už nikdy nebudu neužívat dvojitý zápor
 • Vypalování indiánských vesnic není naším kulturním zvykem
 • Už nikdy se nesmím koukat na mrtvoly
 • Už nikdy nebudu nabízet svá játra na internetu
 • Už nikdy nebudu malovat sprosťárny
 • Už nikdy nebudu nikoho prudit telefonem
 • Třídní šašek není placené místo
 • Suplující učitelé nejsou stávkokazi
 • Nebyl jsem vyloučen po vzájemné dohodě
 • Krknutí se neuznává jako referát
 • Vybíjená se hraje jen v tělocvičně
 • Nehořlavost není třeba ověřovat
 • To nebyl anděl kdo se mě dotknul
 • Prděním ve škole se nestanu učeným
 • Už nikdy nebudu tančit po žádném hrobě
 • Už nikdy za sebe nebudu posílat do školy jiného žáka
 • Už nikdy nebudu poslouchat hlasy ve své hlavě

12. série

 • Už nikdy nebudu zneužívat podprahové vnímání
 • Už nikdy nebudu strašit ty co se počůrávají
 • Nejsem úřadující prezident
 • Už nikdy nebudu lekat lidi trpící inkontinencí
 • Už nikdy nebudu předkládat vzorek moči bez požádání
 • Zdravotní sestra neprodává drogy
 • Hodina chemie by neměla končit tragédií
 • Neplacená televize ještě žije?
 • Už nikdy nebudu učitelce schovávat léky
 • Ten křeček neprožil plnohodnotný život
 • Nikdy si nemůžu koupit milost prezidenta
 • Seriál "Ostrov Pokušení" nebyla trapná slátanina
 • Už nikdy nebudu strašit víceprezidenta
 • Už nikdy nebudu zveřejňovat výši ředitelova úvěru
 • Nemá mi být jednadvacet let

13. série

 • Tyhle hlášky už nikdo nečte
 • Krknutí do zkumavky není vědecký projekt
 • Legrace se nedá měřit
 • Nejsem žádný "Véčko na háčku"
 • Nejmenují se po mně žádný cereálie
 • Už nikdy nekousnu do ruky, která mě krmí máslovými prstíky
 • Vánoční stromeček není žádný špalek
 • Rozplakávat Milhouse není vědecký projekt
 • Být upírem není povolání

14. série

 • Rybičky nemají rády kafe
 • Milhousův test na breberky nebyl pozitivní
 • Tahle škola nepotřebuje změnu režimu
 • Antikoncepce není na hraní
 • Už nikdy nebudu (Bart ničí tabuli sekyrou) che,che,che
 • Perem se holubi z nosu neodpalují
 • Do sendvičů se písek nedává

15. série

 • Svobodná čtyřicítka není k smíchu
 • Už nikdy nebudu spekulovat, jací bývali učitelé frajeři

16. série

 • Šťouchání do mrtvého mývala není bádání
 • Pivo v krabici od mléka není mléko
 • Sople nejsou záložka

17. série

 • Copak tohle ještě nějaké dítě dělá?
 • Nejsem chytřejší než prezident
 • Učitelka nedostala kopačky, bylo to vzájemné
 • Už nikdy nebudu rozšlapávat psí hovínka
 • Už nikdy nebudu obracet třídu vzhůru nohama
 • Už nikdy nebudu dopředu vykládat obsah filmu
 • Je ne parle pas français
 • Supr léto všem!

18. série

 • Ne všichni jsme pod šatama nahatí
 • Kadidlo není sprosté slovo
 • Globální oteplování nesnědlo můj domácí úkol
 • Už nikdy nebudu slídit za paní učitelkou

Vtipy, kterých si každý nevšimne

28. dubna 2012 v 17:42 Zajímavosti Simpsonovi
 • Pokud se zpomaleně krokují jednotlivé snímky animace, je možno nalézt nečekané vtípky od tvůrců The Simpsons.
 • Obvykle jde o nápisy, tváře postav známých osobností, které se mihnou v pozadí, děj v pozadí je v rozporu s logikou příběhu a podobně.
 • Za zmínku stojí i fakt, že čeští dabéři občas nestihnou přeložit některé nápisy v pozadí či na cedulích (např. protože probíhá dialog mezi zásadními postavami nebo není dostatečně zřetelný kontext), které jsou mnohdy velmi vtipné až sarkastické.
 • Z mnohých epizod jsou patrné i osobní názory autorů na svět, politiku Spojených států, globální problémy atd.

Ocenění

28. dubna 2012 v 17:39 Zajímavosti Simpsonovi
 • Simpsonovi v průběhu své televizní existence získali řadu ocenění.
 • Tak například Bart Simpson byl časopisem Time vedle Franka Sinatry či Stevena Spielberga umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu.
 • Simpsonovi mají také svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a také překonali dosavadní rekord seriálu Flinstoneovi v počtu epizod.
 • V roce 2005 se pak stali nejdéle běžícím seriálem vůbec.

o seriálu s

28. dubna 2012 v 17:31 O Simpsonových
 • Je americký animovaný seriál vytvořený režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX.
 • Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, seriál má aktuálně 23. sérií a 19. února 2012 byla odvysílána jubilejní 500. epizoda.
 • Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetiminutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové.
 • Poté vznikl 17. prosince 1989 první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire), seriál měl obrovský úspěch a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.
Námět
Základní koncept Simpsonů vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut, kdy seděl v čekárně u producenta Jamese L. Brookse, kterému měl dát námět na animovaný seriál. Groening původně uvažoval, aby byl seriál podle jeho komiksových stripů Life in Hell, pak ho napadl námět na Simpsonovy, jako na nefunkční rodinu.