Gotei 13 struktura

24. března 2012 v 20:22 | www.2bleach.cz
Gotei 13 neboli 13 obranných divizí, je hlavní obrana Soul Socity (Společenstvo duší) a tvoří ji 13 divizí (odtud ten název). Každou divizi vede jeden kapitán, po boku má svého zástupce ( vice-kapitán ) a pod sebou mnoho dalších řadových členu.

1.divize
Jejím kapitánem je Shigekuni Yamamoto-Genryūsai, který je zároveň i hlavním velitel všech kapitánů v Gotei 13. Jeho vice-kapitánem je Chōjirō Sasakibe, který jako jediný ze zástupců nosí bílý plášť (podobně jako kapitáni) , což ovšem nevypovídá nic o jeho síle.


2.divize
Kapitánkou druhé divize je Soi Fong, která nastopila na post kapitána po Yoruichi, jejím vice-kapitánem je Marechiyo Ōmaeda, který zatím, ale nebyl v boji vidět, zatím pouze jedl a šťoural se v nose. Druhá divize má zvláštní specializaci - tajné jednotky.


3.divize

Po odchodu Ichimaru Gina je třetí divize bez kapitána a o vše se tak musí starat vice-kapitán - Izuru Kira. V anime byl pár episod kapitánem třetí divize Shūsuke Amagai, ale v manze se s ním nesetkáte.


4.divize
Kapitánkou čtvrté divize je Retsu Unohana, jejím vice-kapitánem je Isane Kotetsu. Čtvrtá divize není určená k boji, shinigami v ní, jsou speciálně vycvičeni pro uzdravování zraněných shinigami.


5.divize

Stejně jako třetí divize, tak i pátá divize po zradě Sousuke Aizena zůstala bez kapitána, v minulosti byl kapitánem páté divize Shinji Hirako. Nynějším vice-kapitánem je Momo Hinamori, která je ovšem neschopná služby, protože stále trpý odchode Aizena, kterého milovala…


6.divize

Kapitánem šesté divize je Byakuya Kuchiki, v minulosti byl kapitánem jeho dědeček Ginrei Kuchiki. Vice-kapitánem šesté divize je Renji Abarai.


7.divize

Sajin Komamura je kapitánem sedmé divize, jako jediný z kapitánů nemá vzhled člověka, jeho hlava se podobá lišce, což ovšem nic nemění na tom, že je velice inteligentní. Vice-kapitánem je Tetsuzaemon Iba, který je také prezidentem mužské shinigami asociace.


8.divize

Osmá divize má za svého kapitána Shunsui Kyōraku, od ostatních kapitánů se liší tím, že přes svůj bílý kapitánský plášť nosí ještě svůj růžový , jeho vice-kapitánkou je Nanao Ise - často svého kapitána špehuje při schůzkách a často se na svého kapitána zlobí kvůli línému chování, ale i tak to vypada, že ho má ráda. Nanao je také vice-prezidentkou ženské shinigami asociace.


9.divize

Posledním kapitánem deváté divize byl Kaname Tōsen, který ale odešel společně s Ichimaruem a Aizenem do Hueco Mundo, tudíž i devátá divize je bez svého kapitána a stará se o ni vice-kapitán Shūhei Hisagi.


10.divize

Nejmladším kapitánem všech dob je Tōshirō Hitsugaya, který je kapitánem 10.divize, jeho vice-kapitánkou je Rangiku Matsumoto.


11.divize

Jedenáctá divize se specializuje především k boji, jejím kapitánem je Kenpachi Zaraki, který jako jediný z kapitánů neovládá ani Shikai ani Bankai, ale i přesto je velmi silný. Vice-kapitánkou je Yachiru Kusajishi, která putuje všude s Kenpachim, protože mu pořád vysí na zádech, Yachiru je možná docela překvapivě prezidentkou ženské shinigami asociace.


12.divize

Kapitánem je Mayuri Kurotsuchi, vzhled se podobá mimozemšťanovi nebo aspoň tak to řekla Hiyori, když ho poprvé viděla. Vice-kapitánkou je Nemu Kurotsuchi, která, ale není jeho dcerou v pravém slova smysl, Mayuri si ji doslova vytvořil. Dvanáctá divize se vede Výzkum a vývoj.


13.divize

Kapitánem je Jūshirō Ukitake, jeho nejbližším přítelem je Shunsui Kyōraku se kterým studoval na akademii shinigami, jeho vice-kapitánem byl Kaien Shiba, který byl ale zabit Rukiou, když jeho tělo ovládl hollow. Post vice-kapitána částečně zastupují Sentarō Kotsubaki a Kiyone Kotetsu (3. a 4.člen ), kteří svého kapitána zbožňují.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama