Březen 2012

Gotei 13 zákl.info

25. března 2012 v 18:15

Gotei 13 (護廷十三隊, Goteijūsantai)je hlavní vojenská síla Soul Society. Také je to organizace, ke které se přidává nejvíce Shinigami, kteří absolvují akademii.

Povinnost
Gotei 13 má několik povinností, které musí bezpodmínečně plnit:
Obrana Seireitei
Rozmístění členů divizí na nepřátelská území pro bojové operace.
• Posílání obranných skupin Shinigami do světa živých, kteří se zde postarají o případné invaze Hollow z Hueco Mundo a posílání duší do Soul Society.

Struktura
• Gotei 13 se skládá z 13 obranných divizí. Každá divize má jinou specializaci. Organizace se rozkládá po celém Seireitei.
• Kapitán první divize je hlavním velitelem celého Gotei 13 a musí řešit všechny záležitosti, které se třinácti obranných divizí týkají. Musí se však podřídit rozkazům Centrály 46, která má na starost chod celého Soul Society. Centrála 46 také sídlí v Seireitei.
• Každá divize má svého Kapitána, jeho zástupce, 20 důstojníků a samozřejmě mnoho členů.Gotei 13 struktura

24. března 2012 v 20:22 | www.2bleach.cz
Gotei 13 neboli 13 obranných divizí, je hlavní obrana Soul Socity (Společenstvo duší) a tvoří ji 13 divizí (odtud ten název). Každou divizi vede jeden kapitán, po boku má svého zástupce ( vice-kapitán ) a pod sebou mnoho dalších řadových členu.

1.divize
Jejím kapitánem je Shigekuni Yamamoto-Genryūsai, který je zároveň i hlavním velitel všech kapitánů v Gotei 13. Jeho vice-kapitánem je Chōjirō Sasakibe, který jako jediný ze zástupců nosí bílý plášť (podobně jako kapitáni) , což ovšem nevypovídá nic o jeho síle.


O anime Bleach

20. března 2012 v 19:42
  • Bleach (japonsky: ブリーチ Buríči) je neukončená šónen manga, kterou kreslí a píše japonský autor Kubo Tite. Od roku 2001 vychází v populárním časopise Weekly Šónen Jump.
  • Anime má zatím 366 dílů a další mají vycházet v roce 2013
  • Manga má 489 dílů a stále vycházejí další
  • Děj se točí kolem Ičiga Kurosakiho, středoškoláka se schopností vidět duchy, a šinigami (bohyně smrti) Rukie Kučiki, která je jednoho dne donucena předat Ičigovi své schopnosti. Několik prvních dílů se soustředí pouze na seznámení s postavami, později se příběh rozvine a přesune se i do světa šinigami.

  • Existují dva světy. Svět lidí a svět duchů. Když člověk zemře, přijde k němu shinigami - takzvaný bůh smrti. Ten mu na čelo svým mečem vtiskne svoji pečeť a pak jej pošle do světa duchů - Soul Society. Některé duše však zůstávají na zemi. Jsou to ty, které k tomuto světu poutají hříchy nebo silné vztahy k jiným věcem či lidem. Duše, která je takto uvězněná na hranici dvou světů a nemůže se pohnout ani dopředu ani zpět, pak chátrá. Dokud je ještě na zemi, je ke svému tělu připoutána řetězem osudu. Když ale duše zchátrá, řetěz se přetrhne a duše se promění ve stvůru zvanou hollow. Hollow neznají nic jiného než zášť, nenávist a utrpení. Jsou jimi prostoupeni a používají je jako zbraně. Svoje touhy konejší pojídáním jiných duší. Kromě posílání duchů do Soul Society je také povinností shinigami bránit hollow v ohrožování jiných duší...
    Obyčejný člověk není schopen ducha spatřit. Zrovna tak není schopen spatřit shinigami nebo hollow. Jsou ale i takoví, kteří je spatřit dokáží. To jsou ti s vysokou duchovní koncentrací. Mezi ně patří i patnáctiletý Kurosaki Ichigo, který se nám zpočátku jeví jako obyčejný středoškolák bydlící se svojí poťouchlou rodinkou. Hned druhý okamžik nás ale vyvede z omylu. Ichigo je odmalička schopen vidět duchy. Příběh začíná, když skupinka nějakých kluků na skateboardech svrhne vázu s květinami postavenou u jednoho sloupu jako vzpomínka na kohosi, kdo už je mrtvý. Toho si všimne Kurosaki Ichigo a celou skupinku pomlátí. Moment poté to vypadá, jako by Ichigo mluvil sám k sobě, ale ukáže se, že mluví na ducha dívky, pro kterou byly určeny ty květiny. V té chvíli se divák dozvídá, jaké má Ichigo schopnosti...
    Jednoho večera s v jeho pokoji objeví shinigami jménem Kuchiki Rukia. Ichigo si jí všimne, vypadá to ale, jakoby Rukia nevnímala jeho. Když na ní Ichigo začne mít jedovaté poznámky a dokonce ji i kopne, Rukia si uvědomí, že tenhle smrtelník ji opravdu vidí. Po krátké diskusi ho sváže svojí magií, načež ho zasvětí do tajemství shinigami a hollow. Prozradí mu přitom, že jeden hollow je velice blízko a možná ohrožuje Ichigovu rodinu...

Yuuhi Kurenai

14. března 2012 v 15:43 Postavy Naruto
Yuuhi Kurenai je vedoucí týmu 8, ve kterém je Inuzuka Kiba, Aburame Shino a Hyuuga Hinata.
Ví se toho o ní relativně málo. Jedině, že se teprve nedávno stala Jouninem. Zdá se, že Kurenai má milostný vztah s jejím kolegou Jouninen Sarutobi Asumou. Tráví spolu hodně času a jsou velice šťastni, když jsou spolu. Kurenai se o své studenty hodně stará a vyvinula se k nim velmi silnou vazbu. Vypadá to, že nejvíc si oblíbila Hinatu.

Techniky
Expert v Genjutsu
Magen: Jubaku Satsu (démonická iluze: smrt stromovým přivázáním)

Yamanaka Ino

14. března 2012 v 15:39 Postavy Naruto
Yamanaka Ino je Chunin ze Skryté Listové vesnice.
Mise plní v týmu 10, ve kterém je ještě Nara Shikamaru a Akimichi Chouji. Tento tým vede Sarutobi Asuma.
Ino je dcerou Yamanaky Inoichi. Rodina Yamanaka má v Listové malé květinářství, Ino je proto velmi nadaná v aranžování květin (Ikebana). Její rivalkou (ale v rámci možností kamarádkou) je Haruno Sakura.
Ino si získala od Sakury přezdívku - Ino Prasečino a Ino říká Sakuře Velké čelo.

Techniky
Shintenshin no Jutsu (umění Valentýna)
Shinranshin no Jutsu (technika rozrušení těla i mysli)

Velký Žabí Sage

14. března 2012 v 15:34 Postavy Naruto
Velký žabí Sage je nejmoudřejší ze všech žab na hoře Myoboku. Také je to nejstarší postava v Narutu celkově (je mu přes tisíc let). Umí veštit budoucnost a vidět přítomnost pomocí své křišťálové koule.
Jméno ve znacích: 大ガマ仙人

Uzumaki Naruto

14. března 2012 v 15:32 Postavy Naruto
Uzumaki Naruto je genin ze skryté Listové vesnice.
Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl.
Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší.
Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna.
Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Haruno Sakura a jeho rival Uchiha Sasuke.
Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii.
Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí.
Po ukončení druhého kola chunninské zkoušky se Narutovým učitelem stane legendární sannin Jiraiya.
Nejoblíbenější jídlo je Rámen

Techniky
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu(multi stínový klon)
Kage Bunshin no Jutsu(stínový klon)
Rasengan
Futon:Rasenshuriken
Chou Chakra Rasengan
Chou Odama Rasengan
Odama Rasengan
Kuchiyose no Jutsu(přivolání-Žáby)
Oiroke no Jutsu(sexy technika)
Haremu no Jutsu(technika harém)
Sennen Goroshi(1000 let bolesti)
Bunshin no Jutsu(Technika Klonování)
Kawarimi no Jutsu(náhrada, přemístění)
Henge no Jutsu(přeměna)
Kakuremino no Jutsu(kabát neviditelnosti)
Bunshin Kaiten Kakatou Otoshi(Armáda rotujících klonů: Útočná formace)
Bunshin Taiatari(výbuch klonu)
Rasen Rendan(dvojitý rasengan)
Shihouhappou Shuriken (všesměrový shuriken
Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto kombo)
Uzumaki Naruto Nisen Rendan (Uzumaki Naruto kombo, 2000 úderů)
Konbi Henge (kombinovaná přeměna - s Gamabuntou)

Uzumaki Kushina

14. března 2012 v 15:20 Postavy Naruto
Uzumaki Kushina rudovlasá kunoichi, byla kunoichi ze Země Vodních vírů a matka Uzumakiho Naruta.
Když byla mladá, tak byla velmi upovídaná. Když vyrostla do krásné mladé ženy, tak byla i schopný ninja. Její osobnost zdědil její syn Naruto.
Když Jiraiya navštívil pár během těhotenství, tak dal Minatovi přečíst jednu svou semi-boigrafickou knihu, který byla o Jiraiyově vlastním životě. Hlavní postava v knize byla známá pro své odhodlání a statečnost. Z tohoto důvodu požádal Minato Jiraiyu, jestli by vadilo, kdyby pojmenoval svého syna Naruto podle postavy z knihy. Kushina to také schválila.
Jméno ve znacích: うずまきクシナ

Umino Iruka

14. března 2012 v 15:16 Postavy Naruto
Iruka je chuunin z listové vesnice.
Iruka je učitel na ninjovské akademii, kde studoval Uzumaki Naruto.
Naruto si Iruku oblíbil, protože právě Iruka byl první, kdo ho uznal jako drahocenou osobu, a Naruto ho vidí jako svého otce.

Jméno ve znacích: うみのイルカ

Techniky
Henge no Jutsu
Kawarimi no Jutsu

Uchiha Sasuke

14. března 2012 v 15:10 Postavy Naruto
Uchiha Sasuke je Genin ze Skryté Listové Vesnice, pochází z klanu Uchiha.
Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem.
Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho.
Když bylo Sasukemu 12 let, se rozhodl spojit se s Orochimarem aby získal sílu a zabil svého bratra Itachiho.
Sasuke po půl roku, kdy si měl Orochimaru vzít Sasukeho tělo, tak Sasuke Orochimara zabil svými schopnostmi co se naučil.
Sasuke později zabil svého bratra Itachiho, což nebylo tak jednoduché. Tím se splnilo jeho poslání. Po Itachiho smrti se Sasukeho tým přidal k akatsuki a Sasuke měl druhý cíl a to: Zničit listovou vesnici.

Techniky
Amaterasu (Bohyně slunce)
Ayatsuito no Jutsu (Technika navíjeného drátu)
Boj s Kusanagi
Habataku Chidori (Třepotání tisíce ptáků)
Hayabusa Otoshi (Sokolí pád)
Chidori (Tisíc ptáků)
Chidori Eisou (Ostré kopí tisíce ptáků)
Chidori Nagashi (Současnost tisíce ptáků)
Chidori Senbon (Jehly tisíce ptáků)
Jagei Jubaku (Zastavení hady)
Kage Shuriken no Jutsu (Technika stínového shurikenu)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Technika velké ohnivé koule)
Katon: Gouryuuka no Jutsu (Oheň: Technika velkého dračího ohně)
Katon: Housenka no Jutsu (Oheň: Technika bájného ohnivého fénixe)
Katon: Ryuuka no Jutsu (Oheň: Technika dračího ohně)
Kirin (Kirin)
Konoha Kage Buyou (Stínový Listový tanec)
Kuchiyose: Raikou Kenka (Přivolání: Vytvoření lehkého meče)
Kuchiyose: Shuriken (Přivolání: Shuriken)
Kuchiyose no Jutsu (Přivolání/Manda)
Kuchiyose no Jutsu (Privolanie/ jastrab)
Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana (Meč Kusanagi: Katana tisíce ptáků)
Magen: Kasegui no Jutsu (Démonická iluze: Spoutání kůly)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická iluze: Prohození nebe a země)
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopické kopírovací oko)
Nawanuke no Jutsu (Dovednost útěku)
Senei Jashu (Skryté stínové hadí ruce)
Sharingan (Kopírovací oko)
Sharingan Soufuusha no Jutsu (Sharingan větrný mlýn)
Shishi Rendan (Lví kombo)
Shunshin no Jutsu (Technika kmitajícího těla)
Soushuriken no Jutsu (Technika manipulace shurikenem)
Susanoo (Boh búrok)
Ten no Juin (Prokletá pečeť nebe)
Tsukuyomi (Boh mesiaca)